reklama

Spotify spouští podcastové formáty pod názvem Spotlight

Spotify spouští podcastové formáty pod názvem Spotlight
2018-01-19T15:36:27+01:00
• 19. 1. 2018

Společnost Spotify aktuálně pracuje na vytváření zcela nových podcastů, které si již nyní můžete vychutnat. Služba nabízí velkou nabídku nejen vlastního originálního obsahu, ale také například zpráv ze zahraničních serverů. Dnešním dnem debutuje nový „multimediální formát“, který do podcastů přidává další prvky (stejně jako audioknihy, zpěvníky a další).

V takzvaném Spotlightu naleznete tvorbu jak od Gimlet Media, tak také od Crooked Media, Cheddar, BuzzFeed News a dalších. V budoucnu se dokonce dočkáme originálních seriálů vytvořené samotnou švédskou streamovací službou. Očekávat tak můžeme RISE, Secret Genius a další.

Původní obsah společnosti Spotify nezažil velkou slávu, nový formát by však mohl tuto formu podcastů podpořit a zlepšit tak celkový stav služby. Spotify by se navíc od své konkurence výrazně odlišil, aktuálně v této kategorii jednoznačně dominuje Apple Podcasts.

Spotify může zaujmout širší publikum

Spotlight nabídne obsah ve formátu playlistu, ke kterým se bude možné dostat pomocí oficiální aplikace Spotify. Spotlight bude kromě samotné zvukové stopy nabízet také fotografie, videa a text. Novinka bude nejdříve k dispozici pro uživatele na území USA, následně pak dojde k rozšíření mezi ostatní státy.

Nový experiment společnosti Spotify je velmi zajímavý, doufejme, že jej široká veřejnost přijme s otevřenou náručí. Pokud by se služba Spotlight rozšířila, mohli bychom se dočkat aktuálních novinek v podcastovém formátu, které by oslovily širší publikum.

logo-app Spotify Music Spotify Ltd. Zdarma ANDROID logo-app Spotify Music Developer Zdarma iOS

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim