reklama

Poptávka po iPhonu 8 je nižší a iPhonu X se zadaří, zní z KGI

Poptávka po iPhonu 8 je nižší a iPhonu X se zadaří, zní z KGI
2017-11-14T11:30:40+00:00
• 14. 11. 2017
Thumbnail

Jeden z více spolehlivých analytiků, Ming-Chi Kuo ze společnosti KGI vydal novou zprávu pro investory, kterou protentokrát zaměřil na další vývoj kolem nejnovějších telefonů od Applu. Většina skalních fanoušků si evidentně raději počkala do začátku listopadu, což dokazuje obrovský zájem o model X a jeho rychlé vyprodání v našich končinách. Totéž bohužel nemůžeme říct u dříve uvedeného iPhonu 8.

Analytik předpovídá, že Apple v posledním čtvrtletí roku prodá 22 až 24 milionů iPhonu X a nastavené tempo si přenese do začátku příštího roku. Kalifornský gigant v příštím čtvrtletí zvýší produkci o 35 až 45 %, jakmile překoná současnou menší krizi v dodávkách. Majitelé si údajně uvědomí, že velké obavy z přepracovaného rozhraní u softwaru a zrušení domovského tlačítka nejsou směrodatné.

Co se týče iPhonu 8, tak aktuálně nižší poptávka než očekávání z nitra vedení zapříčiní snížení produkce o více než polovinu hned v první čtvrtletí roku 2018. Naopak větší iPhone 8 Plus mírně překračuje původní předpovědi, což také dává smysl, protože uživatelé mají stále v oblibě velké displeje. Nakonec Ming-Chi Kuo předvídá převod některých linek ve výrobě z iPhone 8 Plus na model X, aby Apple do konce roku dodal až 27 milionů zařízení.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Od zrodu Dotekománie je stálým přispěvatelem. Tato věrná podpora trvá téměř 6 let a vzniklo přes 2 500 článků v různé podobě. Oblíbeným výrobcem je Apple a hned v závěsu Blackberry s Nokií. Nyní spokojeně užívá šťavnatý iPhone X s jablečnou příchutí.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit