reklama

Poptávka po iPhonu 8 je nižší a iPhonu X se zadaří, zní z KGI

Poptávka po iPhonu 8 je nižší a iPhonu X se zadaří, zní z KGI
2017-11-14T11:30:40+01:00
• 14. 11. 2017

Jeden z více spolehlivých analytiků, Ming-Chi Kuo ze společnosti KGI vydal novou zprávu pro investory, kterou protentokrát zaměřil na další vývoj kolem nejnovějších telefonů od Applu. Většina skalních fanoušků si evidentně raději počkala do začátku listopadu, což dokazuje obrovský zájem o model X a jeho rychlé vyprodání v našich končinách. Totéž bohužel nemůžeme říct u dříve uvedeného iPhonu 8.

Analytik předpovídá, že Apple v posledním čtvrtletí roku prodá 22 až 24 milionů iPhonu X a nastavené tempo si přenese do začátku příštího roku. Kalifornský gigant v příštím čtvrtletí zvýší produkci o 35 až 45 %, jakmile překoná současnou menší krizi v dodávkách. Majitelé si údajně uvědomí, že velké obavy z přepracovaného rozhraní u softwaru a zrušení domovského tlačítka nejsou směrodatné.

Co se týče iPhonu 8, tak aktuálně nižší poptávka než očekávání z nitra vedení zapříčiní snížení produkce o více než polovinu hned v první čtvrtletí roku 2018. Naopak větší iPhone 8 Plus mírně překračuje původní předpovědi, což také dává smysl, protože uživatelé mají stále v oblibě velké displeje. Nakonec Ming-Chi Kuo předvídá převod některých linek ve výrobě z iPhone 8 Plus na model X, aby Apple do konce roku dodal až 27 milionů zařízení.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim