reklama

iOS 11.2 zrychlí bezdrátové nabíjení u nových iPhonů

iOS 11.2 zrychlí bezdrátové nabíjení u nových iPhonů
2017-11-14T18:56:21+01:00
• 14. 11. 2017

Nové iPhony představené letos v září jsou první telefony od Applu podporující bezdrátové nabíjení. Výrobce dokonce zvolil standard s názvem Qi. Tím pádem jsou všechny nabíječky používané dnes pro Android telefony podporované i pro iPhone 8 a iPhone X. Oproti konkurenci ale není bezdrátové nabíjení tak rychlé. To se ale nyní o trochu zlepší.

Nová verze iOS 11.2, která je v současnosti v betaverzi, přinese vylepšení v tomto ohledu. Dnes iPhony podporují pouze bezdrátové nabíjení s příkonem do 5 W. S aktualizací bude podporován příkon až 7,5 W. Jeden uživatel již toto vyzkoušel v praxi a za půl hodiny dobil iPhone X ze 46 na 66 procent.

Apple v současnosti prodává ve svém oficiálním obchodě dvě bezdrátové nabíječky – Belkin a Mophie, přičemž obě toto rychlejší nabíjení podporují. Příští rok pak uvede na trh Apple vlastní řešení v podobě bezdrátové nabíječky AirPower. Ta bude umět nabíjet současně iPhone, Apple Watch a AirPods.

Nyní je ale potřeba zmínit, že konkurence nabízí stále ještě o něco rychlejší bezdrátové nabíjení standardu Qi 1.2. Ten podporuje nabíječky s příkonem až 15 W. Alespoň nějakého zrychlení se ale přecijen majitelé iPhonů dočkali.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim