reklama

iOS 11.2 zrychlí bezdrátové nabíjení u nových iPhonů

iOS 11.2 zrychlí bezdrátové nabíjení u nových iPhonů
2017-11-14T18:56:21+00:00
• 14. 11. 2017
Thumbnail

Nové iPhony představené letos v září jsou první telefony od Applu podporující bezdrátové nabíjení. Výrobce dokonce zvolil standard s názvem Qi. Tím pádem jsou všechny nabíječky používané dnes pro Android telefony podporované i pro iPhone 8 a iPhone X. Oproti konkurenci ale není bezdrátové nabíjení tak rychlé. To se ale nyní o trochu zlepší.

Nová verze iOS 11.2, která je v současnosti v betaverzi, přinese vylepšení v tomto ohledu. Dnes iPhony podporují pouze bezdrátové nabíjení s příkonem do 5 W. S aktualizací bude podporován příkon až 7,5 W. Jeden uživatel již toto vyzkoušel v praxi a za půl hodiny dobil iPhone X ze 46 na 66 procent.

Apple v současnosti prodává ve svém oficiálním obchodě dvě bezdrátové nabíječky – Belkin a Mophie, přičemž obě toto rychlejší nabíjení podporují. Příští rok pak uvede na trh Apple vlastní řešení v podobě bezdrátové nabíječky AirPower. Ta bude umět nabíjet současně iPhone, Apple Watch a AirPods.

Nyní je ale potřeba zmínit, že konkurence nabízí stále ještě o něco rychlejší bezdrátové nabíjení standardu Qi 1.2. Ten podporuje nabíječky s příkonem až 15 W. Alespoň nějakého zrychlení se ale přecijen majitelé iPhonů dočkali.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit