reklama

Google Mapy si pohrávají s funkcí PiP

Google Mapy si pohrávají s funkcí PiP
2017-08-09T09:55:09+01:00
• 9. 8. 2017

Google Mapy pro Android existují i ve verzi beta, kde si Google testuje nové funkce, než přijdou do stabilního vydání. Nyní se objevily poměrně zajímavé novinky, které mohou napomoci nejednomu uživateli. Tou nejvýznamnější je podpora funkce PiP (Picture-in-Picture), obraz v obraze.

Podpora této funkce je oficiálně v Android O (8.0) a Google Mapy ji zřejmě nabídnou k využití. Ač jsme se snažili ji navodit na našem testovacím zařízení, nepodařilo se nám to. Naštěstí zahraniční redakce měla více štěstí. Ukazují, jak vypadají Google Mapy v menším měřítku na obrazovce smartphonu.

Jak je vidět, funkce není zcela dokončená. Ikony potřebují přeuspořádat a celkově to bude chtít jiný styl. V tuto chvíli navíc miniaturní okno slouží jen pro zobrazování informací a není interaktivní. Nelze tedy využít například mikrofon. V tomto případě si musíme počkat, co nakonec vznikne z této funkce, až bude dokončena.

Druhou novinkou je možnost pokládání otázek u jednotlivých míst. Například na kartě restaurace můžete položit otázku, na kterou vám odpoví majitel nebo někdo z komunity.

 

Nová beta verze obsahuje ještě podporu notifikačních kanálů Android O. Nyní si musíme počkat, až vývojáři dokončí tyto funkce a odladí veškeré problémy.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim