reklama

Flash Player končí, prohlížeče přechází zcela na HTML 5

Flash Player končí, prohlížeče přechází zcela na HTML 5
2017-07-29T10:45:30+02:00
• 29. 7. 2017
1

Prohlížeče se za poslední dobu poměrně změnily. Zobrazování obsahu webů pomocí Javy nebo Flash Playeru je na ústupu, většina webů již stojí na HTML5 a to je nyní bráno jako základ pro zobrazování veškerého obsahu.

Společnost Adobe vydala v tomto týdnu prohlášení, že v roce 2020 zcela ukončí podporu a další vývoj svého produktu pro zobrazování webového rozhraní Flash Player. Defaultně bude všemi prohlížeči Flash Player vypnut již v roce 2019, následně si ho však každý uživatel může vyžádat. Do této doby například Chrome plánuje dotázat se každého uživatele při spuštění stránek s flashovým obsahem, zda ho chce povolit, či nikoli. Navíc od roku 2014 zaznamenalo využití flashového obsahu pokles o 60 %.

Flash už skoro nikdo nepoužívá

Používání HTML 5 je poměrně logickým krokem, jelikož není nebezpečné, jako je Flash Player, navíc je i rychlejší a šetrnější na baterii. Zástupci Chrome týmu na blogu Chromium uvedli návody pro vývojáře, jak migrovat různé obsahy, ať již herní nebo různá média do prostředí HTML 5. Navíc mobilní prohlížeč Chrome ve verzi 62, která přijde v říjnu tohoto roku, bude mít defaultně vypnuté přehrávání flashového obsahu. V následujících letech dojde k dalším omezením a úplné odstranění Flash Playeru přijde v roce 2020. Tento rok by měl být dostačujícím pro všechny vývojáře, aby stihli svůj obsah přesunout.

Zdroje: blogs.adobe.com, blog.chromium.org, androidpolice.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Třiadvacetiletý absolvent žurnalistiky na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Zajímá se o moderní technologie, sociální sítě a má rád focení. Vždy si najde chvilku na čtení a baví ho učit se novým věcem. Zajímají jej dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Martin Soukup

30. 7. 2017, 16:30
Android aplikace

Tak snad to přinutí některé tvrdohlavce přejít na HTML, Náš školní intranet například stále běží na Flashy ????

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim