reklama

Spotify znovu žaluje Apple, prý zneužívá svého postavení na trhu

Spotify znovu žaluje Apple, prý zneužívá svého postavení na trhu
2017-05-09T08:10:11+02:00
• 9. 5. 2017

Švédská hudební streamovací služba Spotify podává žalobu na konkurenční Apple, důvodem je protisoutěžní jednání. Podle nejnovější zprávy firmy Financial Times společnost Spotify obviňuje své hlavní konkurenty – Apple a Google, a to za zneužívání „privilegované pozice“ na špičce trhu.

Dopis, jenž bylo poslán do Bruselu, podepsalo hned několik dalších firem, včetně Spotify, Deezeru a německým Rocket Internetem a několika dalšími společnostmi. Zatímco obsah dopisu je nejasný a není známo, jestli je Apple skutečně vinný, je zde řeč také o operačních systémech. Podle všeho se „některé“ mobilní systémy, obchody s aplikacemi a vyhledávače změnily na tzv. „gatekeepers“. Znamená to tedy, že si Apple a Google vše hlídají, jako nikdy předtím.

Podle Spotify, Apple a Google brání konkurentům vytvářet spravedlivou konkurenci, a to tím, že zneužívají svého postavení na trhu. V dopise je mimo jiné psáno, že tento nesoulad vyžaduje „specifická pravidla, která budou řídit interakce mezi platformami a jejich uživateli“.

Podle Evropské unie se zvažuje o nových odvětvových kodexech chování, jež by řešily spory mezi velkými společnostmi, jako je Apple, a menšími konkurenty, jako je Spotify. Nyní se však vybízí otázka, zde by Evropská komise měla jednat opatrně nebo agresivně – již dříve zasahovala do pravidel Googlu a Applu.

Vztah mezi firmou Spotify a společností Apple byl již v minulosti napjatý. V loňském roce Spotify obvinilo svého hlavního konkurenta za odmítnutí nejnovější verze své aplikace, a zároveň hlasitě odmítá rozdělení 85/15, které Apple nabízí vývojářům s předplatitelskými platformami. Apple se podle všeho navíc využil své velikosti, aby vyřadil konkurenci.

Zdroj: 9to5mac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat