reklama

Samsung pracuje na 4nanometrové výrobní technologii procesorů

Samsung pracuje na 4nanometrové výrobní technologii procesorů
2017-05-31T09:04:31+01:00
• 31. 5. 2017

Jihokorejská společnost Samsung před několika dny uvedla, že je už nyní připravena vést své odvětví k menší a efektivnější výrobě procesorů. To by mělo vést k efektivnějším mobilním procesorům, který by teoreticky mohly za použití stejného množství energie dosahovat lepších výsledků.

V tomto roce se firma chce soustředit především na vývoj 10nanometrové technologie, kterou hodlá dobýt trh. Společnost se samozřejmě ale bude také snažit svou výrobu přesunout na výkonnější a úspornější 8nanometrové čipy.

Samsung se mimo jinĂ© bude po vĂ˝voji 8nm procesorĹŻ snaĹľit vyvĂ­jet další technologie, mezi kterĂ© patří 6, 5 a 4nm ÄŤipy. KonkrĂ©tnÄ› bude využívat novou technologii MBCFET (Multi Bridge Channel FET). AÄŤkoliv si ještÄ› budeme muset poÄŤkat na prvnĂ­ vzorky procesorĹŻ s vyuĹľitĂ­m 4nm vĂ˝robnĂ­ technologie, tak jedno je jistĂ© – blížíme se k samotnĂ© hranici souÄŤasnĂ˝ch moĹľnostĂ­ vĂ˝roby.

Pakliže by se jakákoliv společnost pokoušela vytvořit procesory s 3nm výrobní technologií, setkala by se s problémem kvantového tunelování. Naštěstí již nyní existuje náhrada, která je ve vývoji. U ní se bude používat jako hlavní složka molybden disulfid (MoS2), náhrada za křemík. Dle prvotních testů půjde nasadit 1nm výrobní technologii.

Zatím tedy Samsung má dostatek práce. Bude ještě pár let trvat, než se dočkáme smartphonů a jiných zařízení využívajících procesorů se 4nm výrobní technologií.

Zdroj: pocketnow.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim