reklama

Samsung pracuje na 4nanometrové výrobní technologii procesorů

Samsung pracuje na 4nanometrové výrobní technologii procesorů
2017-05-31T09:04:31+01:00
• 31. 5. 2017

Jihokorejská společnost Samsung před několika dny uvedla, že je už nyní připravena vést své odvětví k menší a efektivnější výrobě procesorů. To by mělo vést k efektivnějším mobilním procesorům, který by teoreticky mohly za použití stejného množství energie dosahovat lepších výsledků.

V tomto roce se firma chce soustředit především na vývoj 10nanometrové technologie, kterou hodlá dobýt trh. Společnost se samozřejmě ale bude také snažit svou výrobu přesunout na výkonnější a úspornější 8nanometrové čipy.

Samsung se mimo jiné bude po vývoji 8nm procesorů snažit vyvíjet další technologie, mezi které patří 6, 5 a 4nm čipy. Konkrétně bude využívat novou technologii MBCFET (Multi Bridge Channel FET). Ačkoliv si ještě budeme muset počkat na první vzorky procesorů s využitím 4nm výrobní technologie, tak jedno je jisté – blížíme se k samotné hranici současných možností výroby.

Pakliže by se jakákoliv společnost pokoušela vytvořit procesory s 3nm výrobní technologií, setkala by se s problémem kvantového tunelování. Naštěstí již nyní existuje náhrada, která je ve vývoji. U ní se bude používat jako hlavní složka molybden disulfid (MoS2), náhrada za křemík. Dle prvotních testů půjde nasadit 1nm výrobní technologii.

Zatím tedy Samsung má dostatek práce. Bude ještě pár let trvat, než se dočkáme smartphonů a jiných zařízení využívajících procesorů se 4nm výrobní technologií.

Zdroj: pocketnow.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat