reklama

Q1 2017: Apple opět kraluje trhu s chytrými hodinkami

Q1 2017: Apple opět kraluje trhu s chytrými hodinkami
2017-05-09T07:14:00+01:00
• 9. 5. 2017

Americká společnost sídlící v Cupertinu se znovu vrátila na svůj trůn, tedy alespoň co se prodejů chytrých hodinek týká. Důkazem toho jsou zcela nové statistiky, jež odhalují celkovou popularitu Apple Watch za první čtvrtletí roku 2017.

Apple si v tomto roce nevede vůbec špatně. Podle Strategy Analytics společnost prodala více než 3,5 mil. kusů Apple Watch, což z ní dělá absolutní jedničku na trhu. Apple dokázal svým marketingem předběhnout také konkurenčního výrobce Fitbit, který se zaměřuje hlavně na chytré náramky, jež mají majitelům pomoci k lepším zdravotním výsledkům.

Apple nyní vlastní 15,9 % globálního trhu. Fitbit je na tom o poznání hůře, neboť dokázal prodat „jen“ 3,0 mil. kusů tzv. wearables zařízení. Zajímavé okolnosti potkaly především čínského výrobce známého jako Xiaomi, protože právě on dokázal za první čtvrtletí roku 2017 prodat 3,4 mil. kusů zařízení.

Apple ve stejném čtvrtletí loňského roku dokázal prodat pouhých 2,2 mil. kusů Apple Watch, zatímco Fitbit 4,5 mil. kusů. Výrobci s logem nakousnutého jablka na záda stále dýchá společnost Xiaomi, neboť právě ona vlastní druhou větší část globálního trhu – 15,5 %. Ovšem z jejího pohledu se jedná o znatelný roční pokles – ve stejném období v roce 2016 jí patřilo 20,9 % (Applu jen 12,1 %). Pokles zaznamenal také Fitbit, jehož prodeje se propadly z 24,7 % na 13,2 %.

Apple nám však stále neposkytl oficiální prodejní čísla, neboť je zahrnuje do kategorie „Other Products“, kde se mimo jiné nacházejí další produkty, včetně Apple TV, Beats, iPodu a další. Nicméně, celkový výdělek této kategorie za první čtvrtletí tohoto roku činil 2,87 mld. dolarů

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim