reklama

Ubuntu pro mobily končí

Ubuntu pro mobily končí
2017-04-06T07:02:42+02:00
• 6. 4. 2017
1

Za operačním systémem Ubuntu stojí společnost Canonical, která se před lety rozhodla, že právě Ubuntu bude dostupné i na smartphonech a tabletech. Za poslední roky jsme se dočkali několika projektů a zařízení, na kterých běžel tento systém. Cílem společnosti bylo také vytvořit mobilní zařízení, které by mohlo být transformováno skrze dockovací stanici v běžný počítač.

V podstatě se dařilo něco podobného docílit, ale nikdy se to nesetkalo s úspěchem. Canonical měl velkou konkurenci ve společnostech jako Google či Microsoft. Vzniklo několik zařízení, komunita se starala o portace Ubuntu pro mobily, ale celý projekt se nikdy neprosadil.

Už během roku 2016 bylo vidět, že se nekonají nějaké velké změny anebo pokroky ve vývoji, přičemž dnes se dozvídáme proč. Společnost Canonical oznámila, že oficiálně ukončuje vývoj a investice do Unity8 a Ubuntu for Phones.

Nyní se společnost zaměří na cloudová řešení, internet věcí a podobné projekty. Například i samotný systém Ubuntu přejde na Gnome, což je ohlášeno pro verzi 18.04 LTS.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

wil hermes

6. 4. 2017, 8:27
Android aplikace

Ubuntu Phone byl hezký sen, ale v dnešní době asi opravdu nereálný. Zrušení Unity mne ale překvapuje, to prostředí prošlo poměrně obsáhlým vývojem a bylo imo dost oblíbené, byť já sám osobně používám Gnome.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim