reklama

Google osekává Google Play Games Services

Google osekává Google Play Games Services
2017-04-04T20:33:51+01:00
• 4. 4. 2017

Běžný uživatel zná Google Play Hry (Games) jako centrum, kde nalezne nejrůznější hry a také výsledky nejen svých úspěchů. Na pozadí Google také nabízí pro vývojáře Google Play Games Services (GPGS) společně s funkcemi, které mohou integrovat do svých her.

Google dospěl k rozhodnutí, že některé součásti využívají vývojáři minimálně, a proto ukončí jejich podporu. To se samozřejmě dotkne i hráčů, ale jelikož je nasazení minimální, zjevně se nezvedne vlna odporu. Konkrétně dojde k ukončení podpory darů, požadavků a úkolů.

Google dává vývojářům 12 měsíců na přizpůsobení jejich titulů. Konkrétně bude podpora ukončena 31. března 2018. Do té doby budou muset upravit své hry. Změny se nedotknou úspěchů (achievements) a multiplayeru.

Došlo i na iOS

Kromě toho se dospělo také k ukončení podpory pro platformu iOS. S tím se dalo počítat, když už v prosinci byla zrušena možnost vytváření nových účtů na iOS. Ve stejném čase byla vyjmuta integrace Google+.

Google uvádí, že iOS SDK se nedočká aktualizací či jakékoliv podpory. Ostatně SDK ve verzi 2.3 již nepodporuje iOS. Více se vývojáři dočtou na oficiálním blogu.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim