reklama

Ředitel Huawei – telefon nepotřebuje víc než 4GB RAM

Ředitel Huawei – telefon nepotřebuje víc než 4GB RAM
2017-03-19T09:45:12+01:00
• 19. 3. 2017
10

Jeden ze zástupců společnosti Huawei se opřel do svých konkurentů, kteří každým rokem u nových telefonů přitvrzují nejen u velikosti operační paměti RAM. Hranice 8 GB je vstupní branou u většiny stolních a přenosných počítačů. S nastaveným tempem u chytrých zařízení se ale zanedlouho dostaneme na stejnou hodnotu. Přitom už v loňském roce jsme byli svědky představení modelu s 6GB pamětí RAM od čínského Vivo či OnePlus.

Provozní ředitel Lao Shi přes čínskou sociální síť Sina Weibo prozradil, že rychlý pokrok v této hardwarové části nemá žádný význam. Telefonu pro bezproblémový provoz údajně stačí 4GB paměť RAM a nejdůležitějším krokem je optimalizace operačního systému ze strany výrobce, aby výpočetní výkon byl využit co nejefektivněji. Možná jen správně nedotažení u Android hraje více karet jablečnému iOS od Applu.

Právě Lao Shi si bere příklad z iPhonu, který nepotřebuje obrovskou operační paměť RAM díky fantasticky optimalizovanému systému. Nakonec tedy jen zbytečně velká paměť RAM zvyšuje konečnou prodejní cenu celého zařízení. Huawei už v minulosti se opíral o displeje s 2K rozlišením, přičemž uživatelé údajně nerozeznají rozdíl mezi Full HD a QHD rozlišením. Rozhodující byl až nástup brýlí pro virtuální realitu, kde kvalita obrazu se odráží od rozlišení displeje.

Zdroj: gizchina.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Tyhle technické tvrzení jsou vždy výkřikem do tmy. Stejně jako nepotřebujeme více než 3,5″ displeje. Záleží jaké aplikace chceme na tom zařízení ovládat a taky vzhledem ke stále vyššímu výkonu SoC se budou vyvíjet i aplikace také náročnější na paměť RAM.

A souhlasím, že 4 GB RAM stačí, opravdu je to o optimalizaci… Čína se často snaží neodladěnost systému nahradit vyšší HW specifikací zejména RAM a baterií, ale skutek utek…

Dobře, že zazněla ta konečná věta. Pro normální používání stačí na telefonu full HD, ale jelikož se řítíme do světa VR, tak qhd je stále málo, 4k už trochu lepší… Proto je fajn, když si můžete nastavit sami, jaké budete mít na svém zařízení rozlišení, jak to má například Samsung u S7 na nugátu :-)

Lukáš Rog

19. 3. 2017, 10:27

Ano…slepý člověk opravdu nepozná rozdíl mezi FHD a QHD. Nicméně opravdu 4GB ram bohatě stačí

Já myslím že ani 99% zdravých na úhlopříčce 5 palců to nepozná.

Rozhodně nesouhlasím pro VR je takto vysoké rozlišení nutnost a dokonce QHD je docela málo.

Petr Figala

20. 3. 2017, 2:18
Android aplikace

ale tady není řeč o WR.. na normální používání je to akorát žrout baterky, nic víc.. a nevím jak je řešený displej u S7, ale některé předešlé generace měly tu horší rgb matici a díky tomu byl i u fhd velice znatelný rastr.. jestli to má i S7, tak je rozdíl znát, ale když dám G4 vedle jiného zařízení s fhd a podobným vyvážením barev, tak prostě rozdíl nevidím.. akorát hrozně topí a baterka mizí před očima.. jeeej, pecka.. na WR dlabu..

Tak tak, jde o normální použití. Ne VR. Já bych si pro běžné užití mého Nexusu 6P rozlišení klidně snížil, výměnou za trochu více SOT!

Lukáš Rog

19. 3. 2017, 12:09

S 5″ nevím, ale na 5,5″ to musí prostě člověk vidět a poznat. Sám když přepnu rozlišení na S7 Edge na FHD, tak to poznám, protože to není tak krásně ostré jako při QHD.

Tomas Keller

18. 3. 2017, 23:25
Android aplikace

Však má pravdu. Jde o to ten systém vyladit a nezaplácat bloatwarem ( jako to dělá Samsung ).

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim