reklama

Google přehodnocuje rozhodnutí ohledně čtečky

Google přehodnocuje rozhodnutí ohledně čtečky
2016-11-03T07:00:30+02:00
• 3. 11. 2016
3

Pixely od Googlu přinesly i první modifikace, které si chce gigant nechat jen pro novinky. Jednou z nich je například gesto na čtečce otisků prstů, pomocí kterého dojde ke stažení notifikační lišty. Uživatelé loňských Nexusů se ale ptali, proč podobná funkce není dostupná na 6P a 5X. Dočkali se odpovědi, že k rozhodnutí došlo na základě podpory ze strany hardwaru.

n5xandn6p

Následně se ozvala komunita a začaly se objevovat aplikace, které podobnou funkcionalitu přinesly nejen na Nexusy, ale i na další smartphony od různých výrobců:

Komunita se nedala a začala zkoumat odlišnosti mezi loňskými Nexusy a současnými Pixely. Nakonec bylo zjištěno, že jsou smartphony vybaveny naprosto stejnou čtečkou. Tudíž problém musí být jinde. Z následných vyjádření zástupců Googlu nakonec vyplynulo, že se jedná spíše o marketingové rozhodnutí. Smartphony Pixely prostě musely mít něco navíc a gesto na čtečce do tohoto scénáře zapadalo.

Avšak nátlak komunity byl natolik silný, že Google mírně ustoupil ze svého rozhodnutí. Současné stanovisko zní, že zváží možnost vydání aktualizace pro Nexusy 6P a 5X, která by přinesla gesta na čtečku otisků prstů. To ale neznamená, že se toho dočkáme. Výše uvedené aplikace již přinášejí větší možnosti a dokáží zastoupit nativní funkci v Pixelech.

Pokud byste si mysleli, že pomocí podobného nátlaku se docílí ke změně rozhodnutí kolem nočního módu, tak vás zklameme. Zde je již problém na straně hardwaru. Chybí podpora a výsledná funkcionalita by nebyla 100 %.

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com

 

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ján Valkovič

VIP 3. 11. 2016, 12:52

Z 2. odkazu v zdrojoch („Google comments on why fingerprint swipe gestures aren’t supported on last year’s Nexuses“) som to pochopil trochu inak ako tvrdi clanok. Google tvrdi, ze citacka je rovnaka, ale rozdiel je vo FW. Zrejme ide o to, ze citacka v Pixel telefonoch dokaze rozoznat pohyb, resp. dokaze to aktualizovana verzia FW. Aplikacie, ktore to umoznuju na inych telefonoch „zneuzivaju“ neuspesne citanie „pohli ste prstom prilis rychlo“. Pixel by mal teda reagovat aj na pomale potiahnutie prstom po citacke (nemam si to moznost overit).

Petr Matula

3. 11. 2016, 15:11
Android aplikace

Ano, přeložili blbě. Na android police i xda to bylo správce. Stejný HW, jen FW. Google zkoušel marketingové kecy, bohužel na uživatelích, kteří ví oč jde. A chybné pokusy to nebude jen tak, musí to nějak rozlišovat klepnutí a táhnutí, pač u Fingerprint Quick Action to od verze 5 jde.

Ján Valkovič

VIP 3. 11. 2016, 17:49

Na 6P som skusal namiesto prilozenie prsta potiahnut, napisalo mi „Pohli ste prstom prilis rychlo. Skuste to znova“, mozno pozostatok vo FW z citaciek, cez ktore bolo treba potiahnut prst. A ked som tahal pomaly, tak chyba „Nebol rozpoznany“ alebo mi odomklo telefon. Google mozno upravil FW, aby mal zmysel s HW citacky.
Fingerprint Quick Action nemozem vyskusat, nemozem ho povolit v Accessibility pretoze mi to blokuje bud nejaka aplikacia, ktora pouziva citacku alebo samotny OS. Takze ako som pisal, 6P pomale potiahnutie registruje ako prilozenie, na Pixeli by sa dalo vyskusat ako reaguje na pomale potiahnutie (a ci vobec).

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim