reklama

Google přidá možnost otevření notifikační lišty pomocí čtečky prstů

Google přidá možnost otevření notifikační lišty pomocí čtečky prstů
2016-08-04T07:50:20+02:00
• 4. 8. 2016
2

Google plánuje využít čtečku otisku prstů i jako pomocné tlačítko, jež po přejetí sroluje notifikační lištu. S touto „převratnou“ funkcí se mají ukázat až nové modely řady Nexus, jenž by měly být představeny později v tomto roce. Bohužel prozatím máme velmi málo zpráv a například není zcela jasné, kdy a jestli vůbec se této funkce dočkají stávající modely 6P a 5X.

nexus2cee_swipescan_loop1_thumb

Odkaz na animaci

Ano, sami jistě víte, že Google s tímto nápadem sám nepřišel. Už například výrobce Huawei, a též dceřiná společnost Honor, tuto funkcionalitu u svých zařízení využívá. Navíc má gest pro čtečku otisku prstů mnohem více. Jak přesně pak bude fungovat otevření oznamovací oblasti pomocí čtečky otisky prstů, je vidět na animaci výše. Nejedná se o nic náročného. Ovšem všimněte si, na obrázku je vidět aktivované tlačítko domů.

Zaprvé, do značné míry je jisté, že se tohoto tlačítka opravdu dočkáme. Existuje mnoho důkazů a důvěryhodné zdroje pouze potvrzují jeho dosazení do nové verze Androidu. Zadruhé, ačkoliv tak nové tlačítko je vývojáři používáno a mělo by na něj být dost kladných zpětných vazeb, stále se jedná o koncept v preview verzi. Některé zdroje pak prozrazují, že se stále může animace zaseknout v aktivním bodě. Což snad vývojáři opraví do vydání oficiální verze.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Lukáš Witpeerd

4. 8. 2016, 12:08

Pokud se angler a hammerhead oficiálně nedočkají této funkce, je to opravdu smutné, ale protože existují cROMky, nikomu to vadit nebude ;-)

Daniel Rokos

4. 8. 2016, 20:12

Co to meleš za nesmysl.Už to nehul.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat