reklama

Lenovo CG Slate – nový tablet na vzdělávání pro nejmenší

Lenovo CG Slate – nový tablet na vzdělávání pro nejmenší
2016-07-10T13:00:50+02:00
• 10. 7. 2016

V oblasti vzdělávání se prozatím víceméně prosazuje jen společnost Samsung, která pravidelně vydává model nesoucí označení Education. K jihokorejskému výrobci si teď přisedlo Lenovo a jejich novinka s názvem CG Slate by měla rovněž přispívat k modernějšímu vzdělávání přes chytrá zařízení na rozvíjejících se trzích. Čínský výrobce příliš nezatěžoval oddělení vývoje, neboť celá novinka vychází z již prodávaného tabletu.

CG Slate

Seznam specifikací zahrnuje 7palcový IPS displej s rozlišením 1 024 x 600 pixelů, čtyřjádrový procesor MT8127 od MediaTeku a 1GB operační paměť RAM. V části interního úložiště je na výběr jak 16GB varianta, tak i menší 8GB provedení. Každopádně obě verze podporují paměťové microSD karty. Z dostupných rozměrů stojí za zmínku tloušťka 9,3 mm nebo uvedená hmotnost 269 gramů. Přední panel ještě doplňuje 0,3MPx kamerka.

CG Slate (3) CG Slate (2)

Záda nesou 2megapixelový fotoaparát a baterii o velikosti 3 450 mAh. Mezi základními prvky výbavy bude jistě k dispozici Bluetooth 4.0 či WiFi. Softwarová výbava potěší plně interaktivním prostředím, které nabízí vzdělávací aplikace, hry, videa a filmy pro mladou generaci.

První trhy, kam tento model zamíří, jsou v Indii, Indonésii, Malajsii a Singapuru. Výrobce spustil prodej za 7 499 rupií (pro prvních 1 000 kusů). Poté cena stoupne na 8 499 rupií (tj. cca 3 096 Kč). Nakonec součástí prodejního balení je značková brašna pro snadnější přenášení.

Zdroj: fonearena.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim