reklama

Lenovo CG Slate – nový tablet na vzdělávání pro nejmenší

Lenovo CG Slate – nový tablet na vzdělávání pro nejmenší
2016-07-10T13:00:50+02:00
• 10. 7. 2016

V oblasti vzdělávání se prozatím víceméně prosazuje jen společnost Samsung, která pravidelně vydává model nesoucí označení Education. K jihokorejskému výrobci si teď přisedlo Lenovo a jejich novinka s názvem CG Slate by měla rovněž přispívat k modernějšímu vzdělávání přes chytrá zařízení na rozvíjejících se trzích. Čínský výrobce příliš nezatěžoval oddělení vývoje, neboť celá novinka vychází z již prodávaného tabletu.

CG Slate

Seznam specifikací zahrnuje 7palcový IPS displej s rozlišením 1 024 x 600 pixelů, čtyřjádrový procesor MT8127 od MediaTeku a 1GB operační paměť RAM. V části interního úložiště je na výběr jak 16GB varianta, tak i menší 8GB provedení. Každopádně obě verze podporují paměťové microSD karty. Z dostupných rozměrů stojí za zmínku tloušťka 9,3 mm nebo uvedená hmotnost 269 gramů. Přední panel ještě doplňuje 0,3MPx kamerka.

CG Slate (3) CG Slate (2)

Záda nesou 2megapixelový fotoaparát a baterii o velikosti 3 450 mAh. Mezi základními prvky výbavy bude jistě k dispozici Bluetooth 4.0 či WiFi. Softwarová výbava potěší plně interaktivním prostředím, které nabízí vzdělávací aplikace, hry, videa a filmy pro mladou generaci.

První trhy, kam tento model zamíří, jsou v Indii, Indonésii, Malajsii a Singapuru. Výrobce spustil prodej za 7 499 rupií (pro prvních 1 000 kusů). Poté cena stoupne na 8 499 rupií (tj. cca 3 096 Kč). Nakonec součástí prodejního balení je značková brašna pro snadnější přenášení.

Zdroj: fonearena.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim