reklama

Facebook Messenger testuje zabezpečenou komunikaci

Facebook Messenger testuje zabezpečenou komunikaci
2016-07-09T07:32:14+01:00
• 9. 7. 2016
2

V dnešní době se poměrně často řeší otázka soukromí a zabezpečení. Všeobecně platí, že byste nikdy neměli používat veřejné přístupy k internetu jako třeba v kavárnách pro práci s citlivými údaji. Pokud si chcete zachovat soukromí i před Facebookem v jeho komunikační službě, tak jste zatím neměli takovou možnost. Nově ale Facebook testuje end-to-end šifrování v Messengeru.

Facebook Messenger testuje

V podstatě to znamená, že odeslanou zprávu z vašeho zařízení si bude moci přečíst jen uživatel, kterému jste ji poslali. Ani Facebook nebude znát obsah. Dokonce si druhá strana přečte zprávu jen na jednom zařízení, není totiž synchronizována s jeho dalšími klienty, tudíž nemůže pokračovat v zabezpečené komunikaci třeba na druhém počítači.

Facobook přidává tuto novinku jako volitelnou možnost, jelikož není v zájmu uživatele, aby vše bylo šifrované, jelikož by se to dotklo synchronizace. Ani sám Facebook by neuvítal tuto možnost jako výchozí.

Secret Conversation — iOS Secret Conversation — iOS — Scenario 1 Secret Conversation — Android — Scenario 2

Pro aktivaci stačí v konverzaci kliknout na ikonu „i“ a následně zvolit zabezpečenou komunikaci. Pak vyberete délku trvání, po kterou bude spojení šifrované. Po vypršení se přepne nazpět do nešifrované podoby.

Šifrovaná komunikace je zabezpečena pomocí Signal Protocol od Open Whisper Systems. V tuto chvíli dochází k testování na malém vzorku uživatelů. Ostatní se dočkají během léta.

Zdroj: imore.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Čiže šifrovacie kľúče sú len na tých zariadeniach? Nikto iný k ním prístup nemá?

xalo Hosz

9. 7. 2016, 13:54

Dobrý den, já šifrování zpráv povolení zatím nemám a to jsem beta testér :D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim