5 aplikací ze storu – Cvičíme

5 aplikací ze storu – Cvičíme 2016-6-2

Po týdnu tu máme nový díl naší série 5 aplikaci ze storu. V tomto díle se zaměříme na cvičení a věci s tím spjaté. Proč zrovna aplikace na cvičení? Protože každý by si ve svém uspěchaném životě a často sedavém povolání měl najít nějakou tu chvilku na to se protáhnout, zaběhat si nebo zajezdit na kole, a tyto aplikace vám k tomu mohou dopomoci.

cvičení

Caynax – Home Workouts

První aplikace pro cvičení je od vývojářského studia Caynax, které se zabývá především vývojem sportovních a fitness aplikací. Home Workouts jsem si do pořadu vybral díky její komplexnosti a hlavně se na prvních příčkách cvičebních plánů nachází HIIT, tedy intenzivní intervalové cvičení. Protože nejdůležitějším aspektem cvičení je zbavit se podkožního tuku, a toho nedosáhnete cvičením břišních svalů či rukou, ale právě intenzivním cvičením větších svalů.

Screenshot_2016-06-02-11-55-58 Screenshot_2016-06-02-11-56-07 Screenshot_2016-06-02-11-56-48

Home Workouts je aplikace zaměřená na široké spektrum cvičení od těch nejnáročnějších až po ty jednoduší, každý cvik je graficky znázorněn a popsán, aby jej každý pochopil. V aplikaci můžete plnit již vytvořené sportovní cvičební plány zaměřené na určité partie nebo si vybrat svůj jeden cvik. Celé cvičení je doprovázeno předem stanoveným rytmem a předepsánými pauzami. V prémiové verzi naleznete možnost sestavení svých plánů a větší množství cviků.

Domácí cvičení (Android)
logo-app qrcode-app
Autor: Caynax Cena: ZDARMA

Caynax – denní břišní cvičení

Od stejného vývojářského studia jsem si vybral ještě jednu aplikaci, a to již aplikaci zaměřenou pouze na jednu partii, respektive břišní svaly. Tato partie má  samostatnou aplikaci z důvodu, že je pro většinu lidí nejdůležitější tvar jejich břišních svalů.

Screenshot_2016-06-02-11-57-25 Screenshot_2016-06-02-11-57-07 Screenshot_2016-06-02-11-57-48

Aplikace obsahuje 42denní cvičební plán, který začíná od nejjednodušších cviků až po ty složité. Každý cvik je graficky zobrazen a má nastaven určitý interval, který je doprovázen pípáním. Podmínkou je však nevynechávat dny mezi cvičením. I z tohoto důvodu má aplikace notifikace, které vás upozorní, že byste si měli najít čas na cvičení. Časy notifikací si každý uživatel může nastavit tak, aby jej nijak neomezovali.

Denní břišní cvičení (Android)
logo-app qrcode-app
Autor: Caynax Cena: ZDARMA

Superlife

Třetí aplikací, kterou jsem si vybral, je Superlife. Ta je především doprovodná k seriálu běžícím na televizi Prima s názvem Super Chlapy, kde se parta lidí připravuje na triatlon. V aplikaci naleznete mnoho aktivit, které se vám pak zaznamenávají do vašeho profilu jako například běh, jízdu na kole, plavání nebo dokonce i koloběh. Dále je možnost přijmout výzvy, kde musíte třeba na kole ujet za týden 140 kilometrů.

Screenshot_2016-06-02-11-58-07 Screenshot_2016-06-02-11-58-22 Screenshot_2016-06-02-11-58-33 Screenshot_2016-06-02-11-58-52

Díky stále se rozrůstající komunitě lidí vás vpřed žene motivace být lepší než ostatní, protože u jednotlivých výzev naleznete žebříček nejlepších sportovců. Já sám jsem se do jedné výzvy přihlásil a musím říct, že pokud máte alespoň trochu sportovního ducha, tak vás motivace z dokončení žene dopředu.

Superlife (Android)
logo-app qrcode-app
Autor: CZECH NEWS CENTER, a. s. Cena: ZDARMA
Superlife.cz (iOS)
logo-app qrcode-app
Autor: CZECH NEWS CENTER a.s. Cena: Zdarma

Sleep Better

Sleep Better, jak již z názvu vyplývá, je aplikace zaměřená na spánek. Proč do dílu cvičení patří i spánek? Odpověď je jednoduchá. Spánek je stejně důležitý, možná i více, než samotné cvičení. Žádné sportování nebude mít vliv na vaší postavu, pokud nebudete dostatečně spát.

sleep-better-smart-alarm

Tato aplikace vám díky vašemu pohybu v posteli monitoruje kvalitu a délku spánku a může vám nahradit i aplikaci budíku, jelikož ji sama obsahuje. Před spánkem stačí telefon připojit do nabíječky a položit jej na postel. Také si můžete zadat aspekty vašeho dne před spánkem, ke kterým je poté při raním vyhodnocení přihlíženo, jako jsou například cvičení, stresující den nebo pozdní jídlo. Právě díky vyhodnocení a statistikám víte, jak dobře jste se vyspali, a zda byste dnes třeba neměli ulehnout o něco dříve.

Sleep Better with Runtastic (Android)
logo-app qrcode-app
Autor: Runtastic Cena: ZDARMA
Sleep Better Runtastic Sleep Cycle & Alarm Clock (iOS)
logo-app qrcode-app
Autor: runtastic Cena: Zdarma

Water Drink Reminder

Poslední aplikací je Water Drink Reminder. Většina lidí při cvičení a sportování zapomíná kromě spánku ještě na jednu podstatnou věc, a to dodržování pitného režimu. Water Drink Reminder vám zaznamenává graf vypité vody a pokud jste se dlouho nenapili, tak vás upozorní pomocí notifikace.

Screenshot_2016-06-02-12-00-28 Screenshot_2016-06-02-12-00-36 Screenshot_2016-06-02-12-00-42

Množství vody, která vám bude přednastavena jako denní cíl, se vypočítává v závislosti na vaší výšce a váze. V aplikaci si můžete dále také nastavit zda jste dnes sportovali či byl horký den. Díky tomu se upraví hladina potřebné vody, kterou byste měli vypít.

pít vodu - Water Your Body (Android)
logo-app qrcode-app
Autor: NorthPark.Android Cena: ZDARMA
Lukáš Breburda

Student IT a fanoušek společnosti HTC, preferující operační systém Android, ale nikdy nepohrdl ani systémem iOS. Vlastník mobilního telefonu HTC One M8 a chytrých hodinek Motorola Moto 360. Ve volném času testuje různá mobilní zařízení a informuje čtenáře o novinkách ve světě. Příležitostně také fotí, vše co mu přijde před objektiv.