reklama

TSMC plánuje masovou výrobu 7nm technologie již v roce 2018

TSMC plánuje masovou výrobu 7nm technologie již v roce 2018
2016-04-21T13:47:07+02:00
• 21. 4. 2016

Podle dostupných informací jeden z hlavních výrobců nových Apple čipů, TSMC, plánuje zkušební výrobu 7nanometrové technologie, a to již v první polovině příštího roku. Masové výroby se též dočkáme v první polovině, ovšem až roku 2018.

Společnost TSMC má momentálně více než 20 zákazníků, kteří by se rádi podíleli na výrobě nové 7nanometrové technologie. Podle zahraničního zdroje DigiTimes má výrobce zpracovaných více než 10 návrhů čipů, které by se mohly začít vyrábět v první polovině příštího roku. Ovšem stále není jisté, zda mezi zákazníky patří i americká společnost Apple.

Apple A9

TSMC v současné době vyrábí nejvýkonnější procesory A9 a A9X, které najdeme jak v nových iPhonech 6s, tak též v iPadech Pro. Každopádně se nejedná o jediného výrobce, který dodává Applu své čipy. Druhým dodavatelem A9 procesorů je korejská firma Samsung. Ta však vyrábí lehce slabší a méně úsporné čipy, než již zmiňované TSMC.

Dočkáme se TSMC procesorů již v iPhonu 8?

Apple by teoreticky mohl použít novou technologii už v „iPhonu 8“, kterého se dočkáme na konci roku 2018. Podle spekulací se zde ale dočkáme nejspíše 10nm technologie, neboť výrobce čipů nebude schopný dodat takové množství, aby je mohl Apple nasadit u nových iPhonů.

Jen pro srovnání, zatímco procesor Apple A9 od společnosti TSMC je výkonnější, energeticky úspornější a vyrobený 16nm technologií, ten od Samsungu je výpočetně o něco pomalejší, vyrobený pokročilejší 14nm technologií, a hlavně poněkud překvapivě i méně energeticky úspornější.

Zdroj: appleinsider.com

 

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim