reklama

Google (ne)opravil chybu týkající se továrního obnovení zařízení aktualizováno

Google (ne)opravil chybu týkající se továrního obnovení zařízení [aktualizováno]
2016-01-16T10:00:25+01:00
• 16. 1. 2016

Jak všichni víme, chyb je nejen v androidím systému plno a vývojáři mají stále co dělat. Dnes se k nám dostala zpráva, že Google opravil bezpečnostní chybu, díky níž šlo obejít zabezpečení. Konkrétně se bavíme o továrním obnovení, kdy i po jeho provedení je zařízení chráněno. Je zamknuto na majitele původního Google účtu, případně na člověka znající gesto na odemknutí obrazovky. Problém se týkal zařízení, která přišla s předinstalovaným systémem Android 5+. Oprava se dostala mezi uživatele s poslední lednovou aktualizací.

youtu.be-HuPIhiFZoaIa

NĂ­Ĺľe je k dispozici video zobrazujĂ­cĂ­ proces, jak se skrze PrĹŻvodce instalacĂ­ dostat do nastavenĂ­ a následnÄ› obnovit zařízenĂ­ do továrnĂ­ho nastavenĂ­. Pokud se však podĂ­váte na video, zjistĂ­te nÄ›kolik dĹŻleĹľitĂ˝ch faktĹŻ. PrvnĂ­ je, Ĺľe musĂ­te projĂ­t mnoho systĂ©movĂ˝ch aplikacĂ­ a dialogĹŻ, coĹľ neprojdete hned – ve videu jiĹľ postup zná autor nazpaměť.  Další dĹŻleĹľitá část jsou rĹŻznĂ© zkratky, skrze neĹľ se musĂ­te dostat.

Na začátku článku je zmíněno, že Google chybu opravil, ale video bylo vydáno pár dní nazpět. Google chybu sice opravil (CVE-2015-6643 ), ale jedná se o nejnovější patch, tudíž postup ve videu bude stále fungovat například na prosincové aktualizaci. A pokud se ptáte, jak Google vyřešil tento problém, tak vězte, že velmi jednoduše. Prostě zakázal přístup do této části z Průvodce instalací.

Aktualizováno

Oprava měla být vypuštěna s lednovou bezpečnostní aktualizací systému. Ten samý autor videa ale den po vydání výše uvedeného návodu vydal další, tentokrát s bezpečnostní aktualizací na Nexusu 6P s datem 1. ledna. Jak sám ukazuje, stále je možné obejít ochranu restartování do továrního nastavení. Po provedení poměrně dlouhého návodu docílil stejného výsledku.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim