reklama

Tip

[Tip] Obchod Play v plné své kráse, ale jen pro prohlížení
2015-10-03T17:57:58+01:00
• 3. 10. 2015
7

Pravděpodobně jste už někdy narazili na stránku v rámci Obchodu Play, která vám jednoduše oznámila, že část obchodu není dostupná v zemi, kde se nacházíte. Google dává k dispozici nahlédnutí, jak vypadá americká verze. Díky tomu nepotřebujete řešit VPN nebo jiné postupy, jak se dostat do skrytých částí.

Jakmile vstoupíte přes odkaz do Obchodu Play, můžete si všimnout, že je vše v češtině a hlavně na boku na vás svítí více položek, jako třeba Zařízení. Po kliknutí na tento odkaz na vás znova vyskočí známá hláška.

Screenshot_33

Opět musíte jít přes odkaz „NAVŠTIVTE NÁŠ WEB PRO SPOJENÉ STÁTY“, ale to je asi tak vše, kam se dostanete. Pak vás to jen vrací na předchozí stránku. Naštěstí je tu jeden trik. Stačí doplnit do URL adresy textový řetězec ?gl=US, takže výsledná adresa vypadá například takto https://store.google.com/category/phones?gl=US.

Screenshot_34

Neumožní vám to nakoupit produkty nebo zpřístupnit vyšší funkce, ale můžete se podívat na vše, co je v Obchodě Play. Všimněte si, že i texty u produktů jsou v češtině.

Prohlédněte si třeba oficiální stránky nových mobilů:

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Lukáš Biel

5. 10. 2015, 7:35

Bohužel nové Nexy se v obchodech ani u operátorů prodávat nebudou, pouze v play store. Co vím, tak jediné rozumné řešení v tuhle chvíli je založit si německý google účet (přes proxy) s německou adresou a telefon si koupit online a poté v německu vyzvednout. Pokud v Německu adresu k odeslání nemáš, existují služby, které ti tam zřídí něco jako pobox schránku s vlastní adresou, kam si můžeš nechat zboží zaslat

Přemysl Vaculík

VIP 5. 10. 2015, 7:43

Nexus 5X bude u nás dostupný v listopadu. Jinak tento model byl testován u T-Mobile CZ dva měsíce před uvedením.

Miroslav Maršál

4. 10. 2015, 9:16
Android aplikace

Když jsme u zahraničních obchodů, měl bych jeden (snad ne úplně OT) dotaz:
Kdybych byl býval chtěl koupit Nexus v zahraničí, konkrétně v Německu, jak postupovat. Já tam často jezdím, ale nemám vůbec čas (a snad ani chuť) tam lítat po obchodech. Máte někdo nějakou zkušenost?
Je lepší zajít do prodejny nějakého operátora, nebo stačí nějaký běžný obchod s elektronikou? Či snad objednat přes nějaký e-shop s kamennou pobočkou poblíž mé cesty? Díky za reakce…

Jan KOLEGAR

4. 10. 2015, 8:34
Android aplikace

Už by se konečně mohli splést a spustit u nás store…
Zatím se můžeme jen kochat náhledem…

Marek Hal

3. 10. 2015, 20:00
Android aplikace

Já bych řekl, že ano. Proč by to všechno překládali zbytečně do češtiny? A také proč bych měl v češtině Historii objednávek a v nákupním košíku napsáno Česky Pokračovat v nákupu?

Honza Kopecký

3. 10. 2015, 18:05
Android aplikace

Velmi zajímavé. Že by to něčemu nasvědčovalo?

Přemysl Vaculík

VIP 3. 10. 2015, 19:40
Android aplikace

Neřekl bych.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim