reklama

Chrome – gesta, která nenajdete v Android verzi iOS

Chrome – gesta, která nenajdete v Android verzi [iOS]
2015-07-22T21:15:20+02:00
• 23. 7. 2015
1

Není žádným tajemstvím, že Google „pohrdá“ mobilním operačním systémem Windows Phone. V podstatě neexistují aplikace pro tuto platformu. Čekali bychom, že se zaměří s vývojem hlavně na Android, ale v poslední době to vypadá, že se více zaměřuje na iOS. Příkladem může být Hangouts 4.1. Podobný trend je i u webového prohlížeče Chrome.

Právě Chrome pro iOS se dočkal v poslední době aktualizací, které přinesly dvě gesta. První z nich má za cíl aktualizovat stránku (gesto: tažení prstem po displeji směrem dolů), což je i na Androidu, ale v iOS verzi je rozšířeno o možnost výběru z funkcí zavření stránky, nebo otevření nové.

1bOE5nkrH8W0JRIEclQGCQjWdTj1DPRhk87Bang

Druhé gesto zjednodušuje přechod vpřed nebo vzad mezi navštívenými stránkami. Stačí jednoduše táhnout prstem z levé nebo pravé strany do středu displeje.

chrome-ios-gesture

logo-app Prohlížeč Chrome – Google Google Inc. Zdarma ANDROID logo-app Google Chrome Developer Zdarma iOS

Zdroj: droid-life.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jan Gruncl

23. 7. 2015, 12:41

To prepinani tabu mel Android taky, ale co presli na vertikalni layout, prepina se to tazenim Toolbaru (tam co je adresni radek) smerem dolu. Jelikoz se snazi o integraci tabu mezi recent apps (coz jsem vypnul), asi by gesto na prepinani tabu swipem nedavalo v UX valny smysl :-).

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim