reklama

Chytré hodinky – zbytečnost, či potřebné zařízení pro život? komentář

Chytré hodinky – zbytečnost, či potřebné zařízení pro život? [komentář]
2015-06-21T18:30:53+01:00
• 21. 6. 2015

Flat design style modern vector illustration concept with icons of smart watch gadget personal digital device with mobile apps like phone calls social media sms texting music media player calendar and time management. Isolated on color background.

Za dobu, co jsem redaktorem u portálu Dotekománie.cz, jsem měl možnost testovat různá zařízení od všech možných značek. Většinou to byly telefony, jeden tablet a nyní se mi naskytla možnost si vyzkoušet chytré hodinky. Tři týdny jsem měl půjčené Sony Smartwatch 3. Ovšem než jsem je vyzkoušel, trval jsem na tom, že hodinky jako takové, musí mít velkou výdrž a být užitečné.

Poté, co jsem si je poprvé nasadil a pár hodin testoval, jsem v nich stále neviděl potenciál a zdály se mi jako zbytečné těžítko na ruce, které se občas přehřívá a musím ho nabíjet častěji než telefon. Po pár dnech se můj názor razantně změnil a hned vám řeknu proč.

Nejsem až tak horlivý, abych si telefon nosil všude po bytě nebo na menší nákup. Ve škole nesmíme mít zapnuté zvuky, vyzvánění, technicky vzato bychom neměli mít telefony vůbec, tudíž jsem čas od času nezaregistroval důležitá oznámení, hovory či SMS. To vše se změnilo díky chytrým hodinkám.

Pomáhaly mi tedy hodinky?

Ano, a to téměř neustále. Netvrdím, že se bez nich nedá obejít, doposud to tak bylo a u velkého procenta lidí ještě dlouho bude, avšak jako šikovný nástroj se osvědčily. Pro práci a zábavu jsou hodinky ideální, nádherně se na nich zobrazí vaše denní aktivita, dají se všelijak přizpůsobit, a to nemluvím o příchozích notifikacích z vašeho telefonu. Už nemusíte zbytečně sahat do kapsy, stačí otočit zápěstím.

Horší už je to s výdrží baterie, kde je to stále špatné, a funkcemi, jež v hodinkách za rozumnou cenu nejsou a asi dlouhou dobu nebudou. Pokud využíváte hodinky často, budete rádi, jestliže vám baterka vydrží jeden den – v tomto ohledu se zatím žádné z chytrých hodinek, využívající systém Android Wear, neliší.

Před závěrem bych rád uvedl vlastní statistiku, kterou jsem si vytvořil na základě zápisků. Obvykle během týdně zmeškám 3-6 důležitých notifikací, 1-2 telefonní hovory a 1 SMS. Za celou dobu používání hodinek jsem zmeškal jednu zprávu, a to teprve tehdy, když si hodinky postavily hlavu a posledních pár procent zmizelo jako pára nad hrncem.

Závěr

Závěrem bych tedy rád řekl následující – pro osoby zaměstnané například v IT či managementu jsou chytré hodinky naprosto úžasným společníkem, který vám umožní prohlédnout si chat, zprávy, kalendář, zvednout/položit příchozí hovor nebo třeba se nechat navigovat na místo určení.

Pro ty, kteří vyloženě nepotřebují displej, jsou zde chytré náramky, jež se jistě budou hodit kupříkladu sportovcům. Pokud tedy nevyužijete ani jednu ze zmiňovaných funkcí nebo vám nevadí častěji sahat po telefonu, nemá žádný, absolutně žádný smysl si kupovat chytré hodinky.

2014-11-29-10.13.22-860x499

A jak to je se mnou konkrétně? Já využíval chytré hodinky téměř každou chvíli. Nyní neustále přemýšlím nad koupí jedněch z mnoha, jež se aktuálně prodávají. Za sebe tedy mohu chytré hodinky doporučit, avšak je asi třeba si ještě rok či dva počkat, až přibudou nové funkce a cena se ustálí na rozumné hranici.

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim