Samsung Z2 bude další zástupce Tizenu

Samsung Z2 bude další zástupce Tizenu
2015-05-07T12:30:10+02:00
• 7. 5. 2015

Společnost Samsung v březnu oznámila, že chce uvést nástupce modelu Z1, který běží na operačním systému Tizen. Jeho dostupnost je omezena pouze pro indické a bangladéšské zákazníky, což by se mohlo změnit, jestliže vezmeme v potaz nedávné rozšíření podpory obchodu s aplikacemi pro celý svět. Nejnovější únik přináší první fotografie včetně specifikací druhé generace. Ovšem po stránce výkonu opět nepůjde o žádnou hitparádu, ale jistý krok kupředu lze zpozorovat.

Samsung Z2 (3)

Jestliže začneme u designového zpracování, tak má hodně společného s řadou Mini v podání Galaxy S3 a Galaxy S4. Při výrobě byl výhradně použit plast, i když alespoň výrazný rámeček očividně imituje kov. Celkově tělo zabírá reproduktor, trojice senzorů, přední kamerka, domovské tlačítko, kolébka hlasitosti nebo zdířka pro připojení microUSB kabelu. Seznam prozatím známých specifikací není nějak obsáhlý.

Patří zde TFT LCD displej s rozlišením 540 x 960 pixelů, 32bitový procesor obklopen čtyřmi jádry, 1GB operační paměť RAM a baterie o velikosti 2 000 mAh. Softwarovou část by měla dostat na starost nová verze uživatelského rozhraní Tizen 3.0. K oficiálnímu představení má dojít do poloviny tohoto roku, takže telefon můžeme čekat každou chvíli. Informaci týkající se prodejní ceny bude znát asi až po uvedení. Každopádně si v základní třídě ponese nálepku cenově dostupného modelu.

Samsung Z2 (2) Samsung Z2 (1)

Zdroj: tizenexperts.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat