reklama

První mobil s projekční laserovou „klávesnicí“

První mobil s projekční laserovou „klávesnicí“
2015-05-28T06:40:38+01:00
• 28. 5. 2015

Většinou v dubnu se objevují nejrůznější vtípky na smartphony, které obsahují tryskový pohon, airbag nebo projekční laserovou klávesnici. Poslední položka se například objevila spíše u konceptu iPhonu a navíc některá média to považovala za skutečnost. Avšak Lenovo se rozhodlo pro zajímavý krok.

smartcast-2

Právě projekční laserovou klávesnici zakomponovala do smartophonu Smart Cast. V základu je v tomto mobilu zabudován projektor, díky kterému si můžete promítat třeba filmy na stěnu. Avšak po jednoduché úpravě lze docílit projekce i na stole, přičemž mobil je vybaven i stojánkem. Další senzory následně zajišťují detekci dotknutí na stole, díky čemuž získáváme projekční laserovou klávesnici. Avšak jsou zde i jiné možnosti, například hraní her.

Prozatím se jedná o koncept/prototyp a do ostrého prodeje má ještě daleko, ale třeba se jednou dočkáme této technologie u běžných zařízení. Otázka je, jestli na to zákazníci zareagují kladně.

Aby toho nebylo málo, Lenovo navíc ukázalo koncept chytrých hodinek s dvěma displeji. Nepadlo ani jedno slovo o reálném zařízení, ani specifikacích.

CGD4RdNVAAA9Zl5

Zdroj: androidcentral.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim