reklama

Apple možná nabídne hudbu zdarma s novou aplikací

Apple možná nabídne hudbu zdarma s novou aplikací
2015-05-12T11:40:08+02:00
• 12. 5. 2015

V tomto roce nás čeká údajně vydání nové hudební aplikace od firmy Apple, a to hlavně díky akvizici Beats Music. Datum ještě není známo, ale jako nejbližší vhodný termín se jeví vývojářská konference, která bude v červnu. Tajeno bylo však, jestli služba bude placená, nebo zdarma.  Tvrdilo se, že Apple plánuje zpoplatnění částkou 8 dolarů za měsíc i že lidé z Cupertina mají v plánu možná bezplatnou verzi. Tato možnost by zahrnovala pravděpodobně zkušební lhůtu po dobu jednoho až tří měsíců služeb typu SoundCloud, kam by umělci nahráli zdarma své díla pro lidi, kteří nemají předplacenou službu. Zároveň by to bylo určeno pro novou službu iTunes Radio.

itunesradio

ReCode pak hlásí, že Apple se nepřipojí k ostatním neplaceným streamingovým aplikacím, které zastupuje například Spotify či Pandora. Zřejmě si Apple myslí, že by tato možnost nevydělávala dostatek peněz. A v současné době je podroben vyšetřování ze strany FTC (Federal Trade Commission) kvůli exkluzivním dohodám s umělci o streamování médií. To mohlo být viděno jako výhoda kvůli tomu, jak Apple dominuje ve stahování hudby díky iTunes. Každopádně nám zbývá měsíc, abychom viděli, co bude v této nové službě nabídnuto.

 

Zdroje: engadget.com, recode.net

reklama
reklama

Samuel Beniak

Zajímám se o moderní technologie a kromě toho se také zabývám fotbalem, který hraji od šesti let. Vlastním ''jablečný'' telefon, ale dříve jsem zkoušel také Windows Phone a Android.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim