reklama

Atlas Web Browser – Další bojovník na poli prohlížečů

Atlas Web Browser – Další bojovník na poli prohlížečů
2014-08-12T06:30:18+02:00
• 12. 8. 2014

Pro Android je dnes pomalu dostupných více prohlížečů, než třeba pro PC. Jejich kvalita neustále stoupá. Cíl je jasný: udělat prohlížení webových stránek na mobilu co nejpříjemnější.  Toho se snaží dosáhnout například použitím gest, snadným nastavením, ale v poslední době také snížením objemu přenesených dat, nebo například  ad-blockem. To v poslední době nabídl třeba Javelin Browser, ale nabízí to i nováček mezi prohlížeči, Atlas Web Browser.

Screenshot_2014-08-11-12-42-50

 

Po spuštění prohlížeče na vás čeká rychlé seznámení s ním, během něhož zároveň můžete nastavit obsahové filtry, které při načítání stránek potlačí reklamy, sledovací skripty nebo třeba widgety sociálních sítí. Jednoduše to, co zpomaluje načítání stránek nebo vás může sledovat. Na dalších stránkách průvodce máte rychlé tipy a nakonec si můžete okusit placené funkce, avšak pouze do doby, než aplikace opustí veřejné beta testování. Po ukončení průvodce je chvíli třeba vyčkat, než si prohlížeč stáhne aktuální filtry.

Screenshot_2014-08-11-11-37-18 Screenshot_2014-08-11-11-38-14

Další věcí, které si na Atlasu všimnete, je UI, které vychází z Material Design. Vzhled je jednoduchý a čistý. Na horní straně se nachází jednoduchá lišta s adresou, a třemi tlačítky. Zde Atlas trochu tápe. Tlačítko se dvěma šipkami, které se tváří jako tlačítka dvě otevře roletku, ve které najdete výpis předchozích stránek. Až zde se nacházejí tlačítka pro přechod na předchozí/následující stránku. V roletce je zároveň umístěno tlačítko pro přístup k historii.

Screenshot_2014-08-11-16-28-18

Další tlačítko (šroubek) má stejnou funkci jako potažení z pravého okraje. Zobrazí totiž jednoduché ovládání prohlížení. Zde můžete zapnout nebo vypnout obsahový filtr, přepnout mezi mobilním nebo desktopovým zobrazením. Kromě toho zde najdeme tři tlačítka: HI-FI pro úplné načtení stránek, LO-FI pro zobrazení stránek bez JavaScriptu nebo TEXT, které zobrazí pouze textovou formu stránky bez obrázků a dalších prvků. V rozšířeném nastavení si můžete upravit velikost písma, vyskakovací okna nebo třeba režim přístupu stránek k poloze.  Takovéto nastavení je pak možné si uložit pro všechny nebo pro jednu určitou stránku.
Při potažení z levé strany displeje se pak dostaneme k přehledu otevřených oken, skrze které si navíc můžete pomocí tlačítka Dual View nechat zobrazit dvě stránky najednou.

Screenshot_2014-08-11-13-59-36 Screenshot_2014-08-11-16-06-38 Screenshot_2014-08-11-16-54-07

Prohlížeč je svižný, jednoduchý, ale osobně mi například chybí tlačítko pro zastavení nahrávání stránky nebo pro její obnovení. To se schovalo do roletky, která je umístěna na liště úplně napravo. Do této roletky se také schoval přístup k záložkám nebo třeba přepnutí do anonymního režimu.
Pokud se podíváme do dalších nastavení, zjistíme, že aplikace například podporuje otevírání odkazů jako YouTube přímo v jejich aplikaci, nikoliv v prohlížeči. Dále máme možnost si vybrat ze šesti poskytovatelů vyhledávacích služeb nebo například skrze .html soubor importovat záložky.

Screenshot_2014-08-11-13-32-59 Screenshot_2014-08-11-13-40-26

Na aplikaci je ještě poznat, že je to teprve beta verze, ale je v ní ukrytý velký potenciál, a to nejen díky zabudovaným filtrům obsahu.

logo-app Atlas Web Browser NextApp, Inc. Zdarma ANDROID

reklama
reklama

Michal Císařovský

Student ČZU v Praze, který se zajímá o vše kolem Androidu, především o aplikace. Rád zkouší nové komunitní ROM a především se neustále zabývá grafickými úpravami svého telefonu. Jeho nejoblíbenější modelovou řadou jsou Xperie. Mezi jeho další záliby patří fotografování, hudba a divadlo.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim