reklama

Uživatelé používají průměrně 30 aplikací měsíčně

Uživatelé používají průměrně 30 aplikací měsíčně
2014-07-25T19:57:52+02:00
• 24. 7. 2014

Všechny obchody s aplikacemi pro smartphony se snaží o co největší počet titulů, s čímž se následně chlubí. Některé společnosti šly tak daleko, že přímo vytvořily prostředí pro nepotřebný obsah. Mezi ně můžeme zařadit například BlackBerry. Lídři na trhu se smartphony a tablety nabízejí ve svých ekosystémech stovky tisíc aplikací a her, ale otázkou je, kolik jich reálně používáme.

Smartphones

Společnost Nielsen vytvořila průzkum, který byl veden u 5000 uživatelů (Android a iOS). Ačkoliv byla data sbírána na území USA, můžeme je při takovém počtu považovat jako ukázkový vzorek.

Z analýzy vyplývá, že průměrně každý uživatel smartphonu měsíčně použije na třicet aplikací. Zároveň stráví jejich obsluhou přes 30 hodin měsíčně.

mobile-app-usage-2

Z grafu výše můžeme vidět, že uživatelé ve věku 25 až 34 let stráví nejvíce času s aplikacemi. Konkrétně použijí 29,5 aplikací a uzmou si ze svého času 35 hodin a 40 minut měsíčně. Nejmenší zastoupení můžeme vidět v kategorii nad 55 let. Zde je využito 22 aplikací měsíčně a čas strávený s nimi se rovná 21 hodinám a 21 minutám.

mobile-app-usage-3

Můžeme se také podívat, jaké typy aplikací zažívají rozmach. Největší skokany najdeme v oblasti fotografií, kde meziroční růst zaznamenal 131% navýšení. Zde uživatelé spotřebovali hodinu svého času, což je výsledek za Q4 2013. Rok před tím se výsledek rovnal takřka půlhodině. Největším lídrem je samozřejmě vyhledávání a sociální sítě, kde je výsledek téměř 11 hodin.

Pokud si chcete změřit, kolik času trávíte obsluhou aplikací, vyzkoušejte Hangar nebo Frequency.

Zdroj: blogs.wsj.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim