reklama

Identifikace volajícího v Androidu 4.4 KitKat – konec neznámým číslům?

Identifikace volajícího v Androidu 4.4 KitKat – konec neznámým číslům?
2013-11-07T10:00:06+02:00
• 7. 11. 2013
1

Google se v současnosti pustil do dalšího většího testu s launcherem v Androidu 4.4 KitKat. V podstatě vše obsluhuje aplikace Google Search, díky čemuž můžeme očekávat větší integraci nejrůznějších funkcí. Ovšem byla trochu opomenuta při představení nového systému aplikace Telefon, která prošla poměrně významnou změnou.

Kromě nového vzhledu zde můžeme najít větší napojení na googlí služby. Kromě lepšího vyhledávání napříč kontakty došlo i na integraci lepšího rozpoznávání volajícího čísla.

dialer-marketing-screenshots-landing_framed

Pokud vám nyní volá někdo z firmy, kterou neznáte, většinou vidíte jen telefonní číslo, z kterého se nic nedozvíte. Pakliže tato firma má v Google Místech svá telefonní čísla, dojde k propojení a místo série číslic uvidíte přímo název společnosti, případně i její logo nebo profilový obrázek.

Tuto funkci si zřejmě oblíbí hodně uživatelů a má být dostupná již nyní. Ovšem je zde podmínka, aby došlo k propojení čísla s danou společností.

Začátkem příštího roku přijde rozšíření. Do tohoto systému budou zahrnuti i uživatelé sociální sítě Google+. Zde je ale podmínka, která říká, že takový uživatel musí mít u svého účtu zpřístupněnou tuto službu. Nastavení můžete najít u svého účtu již nyní.

Co to ale znamená? Pokud například budu volat někomu, kdo má novou aplikaci Telefon od Googlu, místo zobrazení mého čísla bude ihned vědět mé jméno a zobrazí se mu má profilová fotografie, byť mě nebude mít uloženého v seznamu kontaktů.

Zdroj: plus.google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Matěj Černý

7. 11. 2013, 12:20

Můžou v Google Místech přidávat telefonní čísla i běžní smrtelníci? Dala by se potom totiž vytvořit hezká databáze telefonů od společností nabízející pochybné služby…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim