reklama

Sony představilo model Xperia Z Ultra aktualizováno

Sony představilo model Xperia Z Ultra [aktualizováno]
2013-06-26T13:04:06+01:00
• 26. 6. 2013

Aktualizováno 26.6.

Hodinky SmartWatch 2 poodhalily svou hodnotu ve Francii a nyní zde máme dva zdroje uvádějící ceny pro největší smartphone od Sony. Xperia Z Ultra přijde zákazníky ve Francii na 729 eur, ale například v Nizozemí by vás toto zařízení přišlo na 719 eur. Z těchto informací můžeme usuzovat, že česká cena nepůjde pod 18 500 Kč.

Screenshot_69

Původní článek 25.6.

Sony právě představilo na Mobile Expo Asia 2013 nejnovější přírůstek do rodiny Xperia. Konkrétně se jedná o model Xperia Z Ultra, která nabídne displej s technologií Bravia a jeho úhlopříčka je 6,4 palce s Full HD rozlišením. Nejedná se o jedinou novinku, jelikož se Sony pochlubilo i použitím technologie TRILUMINOS pro zobrazovací panel. Společnost sama dodává, že se má produkovat jeden z nejostřejší obrazů na mobilním trhu. Ovšem zde nechybí podpora stylusu, ale oficiálně zatím není k dispozici nějaký speciální. Můžete použít grafitovou tužku, pero, kovový nebo kapacitní stylus.

Screenshot_64

Jak již název napovídá, tak tento model vychází ze současné vlajkové lodi, ale není to jediné, co si propůjčuje. Xperia Z Ultra disponuje taktéž certifikací IP58, která zaručuje odolnost proti vodě a prachu. Na zadní straně se nachází 8MPx foťák, který zvládá HDR video. Výkon zajišťuje Snapdragon 800 se čtyřmi jádry Krait 400 s taktovací frekvencí 2.,3 GHz, který má k dispozici 2 GB RAM. O grafiku se postará Adreno 330. Tento model bude fungovat v LTE sítích, ale nechybí základní konektivita WiFi, GPS, Bluetooth nebo NFC.

K dostánĂ­ bude ve tĹ™ech barevnĂ˝ch variantách – ÄŤerná, bĂ­lá a fialová. JiĹľ v základu nabĂ­dne systĂ©m Android 4.2.2 Jelly Bean, kterĂ˝ byl upraven, abyste zvládli ovládat všechny funkce na tak velkĂ© zařízenĂ­. MĹŻĹľeme si všimnout například upravenĂ© klávesnice pro psanĂ­ jednou rukou. Kapacita baterie se zastavila na hodnotÄ› 3000 mAh, pĹ™iÄŤemĹľ samotnĂ© rozmÄ›ry jsou 179.4 x 92.2 x 6.5 mm a váha je 212 gramĹŻ. InternĂ­ paměť je 16 GB, ale nechybĂ­ slot na microSD karty. ZatĂ­m si musĂ­me poÄŤkat na doporuÄŤenou cenu a dostupnost na trzĂ­ch.

14_Xperia_Z_Ultra_Range

0_Xperia_Z_Ultra 14_Xperia_Z_Ultra 13_Xperia_Z_Ultra 12_Xperia_Z_Ultra 11_Xperia_Z_Ultra

Zdroje: blogs.sonymobile.com, unwiredview.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim