reklama

Samsung odhalil Galaxy Young a Galaxy Fame

Samsung odhalil Galaxy Young a Galaxy Fame
2013-02-06T10:50:48+02:00
• 6. 2. 2013

Oficiálního představení se včera dočkala dvojice low-endových zařízení od jihokorejského výrobce, který opět rozšiřuje mobilní trh a snaží se o oživení i jeho spodní hranice svými produkty. Nové modely spadají do modelové řady Galaxy, kde jeden nese přívlastek Young a jeho protějšek je Fame. První zmínky o těchto telefonech se objevily minulý týden, ale již dnes jde o oficiální záležitost bez nutnosti nepotvrzených informací.

Samsung Galaxy Young - Samsung Galaxy Young

První představený model nese název Samsung Galaxy Young. U něj mezi specifikacemi najdete 3,27palcový LCD displej s rozlišením 480 x 320 pixelů, procesor o frekvenci 1 GHz, 768MB paměť RAM a 4GB vnitřní paměť rozšíříte prostřednictvím slotu na paměťové karty typu MicroSD. Záda telefonu ponesou 3 MPx fotoaparát s možností nahrávat VGA videa s 24 fps a baterii o kapacitě 1 300 mAh. V základu nabídne operační systém Android ve verzi 4.1 Jelly Bean. Výčet informací lze uzavřít funkcemi Bluetooth 3.0, Wi-Fi, GPS nebo digitálním kompasem.

Samsung Galaxy Young

Druhá novinka se dočkala pojmenování Samsung Galaxy Fame. Ta disponuje velmi podobnými specifikacemi jako jeho předchůdce, a tak není potřeba je opakovat, ale pouze v některých případech mírně poupravit. Displej o pár desetin palců povyrostl, přesněji na 3,5 palce, přičemž rozlišení zůstává stejné. Další vylepšení zpozorujete u fotoaparátu, kde narazíte na 5 MPx čočku s automatickým zaostřováním a ani přední část zařízení nebyla tentokrát ošizena o přední VGA kamerku. Zřejmě jediným místem, kde bylo ubráno, je paměť RAM , jež má velikost 512 MB.

Samsung Galaxy Fame

Závěrem můžeme dodat, že některé modely budou navíc podporovat funkci duální SIM a překvapivě také NFC, ale ty půjdou pouze do určitých regionů, což ještě neznamená jejich jistou dostupnost u nás. Podle anglické pobočky Samsungu oba nové modely půjdou do prodeje začátkem března.

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat