reklama

iPad s 3D displejem bez brýlí za 30 dolarů

iPad s 3D displejem bez brýlí za 30 dolarů
2012-09-30T14:24:20+01:00
• 1. 12. 2010

Nemusíte čekat na další generaci populárního tabletu iPad od společnosti Apple, aby jste měli něco technologicky pokročilého. Přichází možnost sledovat 3D obsah i na stávajících verzích iPadu a dokonce bez nutnosti vlastnit speciální brýle.

Za touto novou možností nestojí společnost Apple, ale firma Grilli. Vyvinula speciální fólii, která umožňuje prohlížet určité typy 3D obsahu bez nutnosti speciálních brýlích. Nejedná se o nijak drahý doplněk, zaplatíte pouhých 30 dolarů. Bohužel i tato technologie má své limity, pozorovatel musí dodržet určitou vzdálenost, ale firma Grilli slibuje, že nebude nijak těžké najít správný pozorovací úhel.

Současný rozsah použitelného materiálu pro vyzkoušení této fólie je omezený a zatím lze vyzkoušet jen výrobcem dodávané fotografie a videa. Společnost se nechala slyšet, že připravuje normy pro vytváření vlastního 3D obsahu pro programy Photoshop a Final Cut Pro. Z toho plyne, že technologie nezobrazí veškerý obsah, ale pouze ten, který bude upraven přesně podle specifikací.

Fólie bude v blízké budoucnosti dostupná pod názvem Grilli3D pro iPad za 30 dolarů, ale již nyní se připravuje menší verze pro iPhone a iPod Touch.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim