Dotekomanie.cz

O2 představuje lokalizační čip i pro Android

upscalemedia transformed (1) 2048x1366x

Zdroj: O2

Minulý rok O2 uvedlo vlastní lokalizační čip, tedy tag, ale byl určen jen pro iOS zařízení. Nyní zde máme pokračování v podobě O2 tag pro Android.

Minirecenze O2 Tag – jaký je lokalizační čip od O2? [recenze]

O2 tag pro Android

O2 jde cestou, že pro každou platformu bude mít specifický lokalizátor. Snad se časem dočkáme i verze, která bude podporovat ekosystému Applu a Googlu současně. V případě dnešní novinky se nabízí poměrně jednoduché zařízení, které kompatibilní s Pátracím centrem od Googlu.

Zdroj: O2

Novinka má certifikaci IPX5, takže odolá setkání s vodou, ale na ponoření to není. Neměl by tedy vadit déšť, případně vlhké prostředí. Samotná baterie má vydržet dle O2 až jeden rok (baterie CR2032). Průměr je jen 3 centimetry a mezi funkcemi je také možnost sdílení. Samozřejmě nechybí zvuková odezva.

„Bezpečnost a jednoduchost jsou klíčovými hodnotami, které dlouhodobě přinášíme našim zákazníkům. Po loňském úspěchu O2 tagu pro Apple jsme vyslyšeli prosby uživatelů Android zařízení a přinesli obdobné řešení i jim. Pomůžeme tak ochránit to, na čem skutečně záleží,“ říká Tomáš Řezníček, ředitel pro digitální zákaznické cesty a hardware​ v O2.

O2 tag pro Android podporuje Bluetooth, ale společnost neuvádí nějaké přesné specifikace. Není zde ani jedna zmínka o UWB, ale za danou cenu neočekáváme, že by se zde něco takového nabízelo.

Zdroj: O2

Nabízí se v bílé verzi, ale je možné dokoupit i příslušenství, třeba klíčenka. Jeden se nabízí v obchodě O2 za 499 Kč. Zákazníci O2 jej mohou ale mít od 16. června do 30. června za 299 Kč, případně v počtu tří kusů za 499 Kč.

Případně může zákazník využít akční nabídky, v rámci, které ke každému samostatně zakoupenému lokátoru získá barevnou klíčenku za zvýhodněnou cenu 149 Kč, případně 299 Kč za trojbalení.

Je zde ještě jedna akce, v rámci které při zakoupení Pixelu 9a lze získat za 1 Kč tři O2 tagy.

Zdroj: Tisková zpráva

Zobrazit klasickou verzi