Dotekomanie.cz

Kauza Sonos vs Google je u konce, Google kvůli prohře bude muset upravit své chytré reproduktory

google nest 1361x755x

Zdroj: Google

Google během své existence čelil nespočtu žalobám, ať už co se týká antimonopolu, ale například i o porušování patentů. Příkladem porušování patentů je například dlouhotrvající spor se společností Sonos. Google měl totiž porušovat 5 patentů Sonosu, spor se tak dostal až k soudu. Daná kauza ale nyní konečně vrcholí a Google kvůli prohře bude muset změnit chování a ovládání svých chytrých reproduktorů.

Nová omezení pro chytré reproduktory Googlu

Nejzásadnější omezení se týká více propojených reproduktorů najednou. Pokud tedy máte propojených více reproduktorů do skupiny, například dle místností nebo třeba do stereo režimu, změna ovládání se dotkne způsobu ovládání hlasitosti. Dříve stačilo upravit hlasitost pouze na jednom zařízení a následně se změny projevily na všech, nyní ale bude nutné upravovat hlasitost na každém jednom zařízení zvlášť. Připadá zde v úvahu ovládání hlasitosti hlasem, jenže i tato možnost bude nově nedostupná. Google Asistent pouze oznámí, že daná skupina zařízení nepodporuje změnu hlasitosti.

Google také uvádí, že někteří uživatelé budou k fungování reproduktorů potřebovat aplikaci Device Utility nebo DUA, která pro zařízení přinese aktualizace. Dobrou zprávou ale je, že výzva ke stažení potřebné aplikace bude automatická. Pokud pak skupina zařízení obsahuje jiné značky, například JBL nebo Lenovo, s podporou Cast, bude nutná verze firmwaru 1.52.272222 a novější.

Google Nest Audio; Zdroj: Droid-Life

Přesto že je Google s rozhodnutím velmi nespokojený, velmi oceňuje, že soud přijal alespoň výše zmíněné kompromisy, uvádí společnost. Hlasové příkazy pro přehrávání hudby zůstanou zachovány, pro změnu hlasitosti ale nikoliv. Chytré reproduktory Googlu tak přišly o jednu z funkcí, která má obrovský vliv na jejich pohodlné užívání. Pokud ale vlastníte, nebo používáte pouze jeden reproduktor, nemusíte zoufat, omezení se vás týkat nebude.

Zdroje: cnet.com, wired.com

Exit mobile version