Dotekomanie.cz

Apple údajně pracuje na vlastním AI chatbotu jako konkurenci pro ChatGPT

apple intelligence 1312x734x

Zdroj: Tom's Guide

Apple podle informací agentury Bloomberg vyvíjí interního AI chatbota, který má konkurovat nástrojům, jako je ChatGPT. Přestože firma v oblasti generativní umělé inteligence dosud zaujímala zdrženlivý postoj, zdá se, že mění kurz a chce nabídnout vlastní řešení, které odpovídá její strategii „ne první, ale nejlepší“.

Apple se snaží dohnat konkurenci v oblasti AI

Podle Marka Gurmana z Bloombergu vytvořil Apple na začátku letošního roku nový vývojový tým s názvem Answers, Knowledge and Information. Jeho úkolem je vývoj zjednodušeného, ale funkčního chatbota, který bude odpovídat na otázky pomocí vyhledávání na webu a zároveň nabídne uživatelskou zkušenost srovnatelnou s ChatGPT.

Tato snaha představuje zásadní odklon od loňského přístupu Applu, kdy firma namísto vlastního vývoje integrovala do Siri technologii ChatGPT prostřednictvím partnerství s OpenAI. Nyní se Apple vydává cestou vlastních AI služeb, které mají být integrovány do stávajících systémů, jako jsou Siri, Spotlight a Safari, případně se objeví jako samostatná aplikace.

Zdroj: Engadget

Nově vzniklý tým vede Robby Walker, který měl dříve na starost vývoj Siri. Apple navíc aktivně hledá nové posily, ve zveřejněných pracovních inzerátech zmiňuje požadavky na zkušenosti s algoritmy vyhledávání a vývojem vyhledávacích strojů.

Přestože Apple disponuje silnou hardwarovou základnou a uzavřeným ekosystémem, v oblasti generativní AI zůstával dosud spíše pozadu. Firma sice na loňském WWDC představila projekt Apple Intelligence, ale v následujících měsících oznámila odklad nové verze Siri s tím, že její uvedení proběhne až v dalším roce.

Ve třetím čtvrtletí letošního roku Apple připustil, že cítí nutnost urychlit vývoj vlastních AI řešení. CEO Tim Cook potvrdil, že společnost nevylučuje akvizice, které by mohly urychlit AI strategii a přinést know-how zvenčí. Apple tak sází na svou tradiční filozofii. Přestože není první, kdo přijde na trh s novou technologií, často nabídne promyšlenější, integrovanější a pro uživatele přívětivější řešení.

Zdroj: engadget.com

Zobrazit klasickou verzi