Dotekomanie.cz

Google testuje změnu pro přehlednější zobrazení v aplikaci Mapy

Google Mapy dark 5731x3217x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Pokud si v Google mapách ukládáte mnoho míst, může se mapa rychle zaplnit ikonami hvězdiček, vlajek a srdcí, což může ztížit orientaci. Google však nyní testuje úpravu uživatelského rozhraní, která by mohla pomoci zjednodušit přehlednost.

Nová funkce v mapách Google

Podle dostupných informací testuje Google v beta verzi Map 25.06.x nový systém zobrazení uložených míst. Tato změna spočívá v tom, že při oddálení mapy se uložené body změní na malé tečky, místo aby zůstávaly ve formě velkých ikon.

Co se přesně mění?

Některé uložené body se i při oddálení nemění – zatím není jasné, podle jakých kritérií se některé ikony zachovají a jiné změní na tečky.¨

Zdroj: 9to5google

Proč Google implementuje tuto změnu?

Pokus číslo dva – Google už to jednou zkoušel

Google podobnou změnu testoval už v roce 2023, ale nakonec ji stáhl zpět. V té době společnost uvedla, že jde o záměrnou úpravu, která má pomoci zpřehlednit mapu při nižších úrovních přiblížení. Jakmile uživatelé mapu přiblížili, původní ikony se opět zobrazily.

Aktuálně se novinka objevuje pouze u některých uživatelů beta verze Google Map 25.06.x na Androidu. To naznačuje, že Google provádí omezený test, který se může postupně rozšířit na více uživatelů. Stejně jako v roce 2023 ale existuje možnost, že Google změnu nakonec stáhne zpět, pokud se nesetká s pozitivní odezvou.

Zdroje: androidauthority.com, 9to5google.com

Zobrazit klasickou verzi