Obchod Play konečně dostává paralelní stahování aktualizováno

Obchod Play konečně dostává paralelní stahování [aktualizováno]
2024-04-29T16:30:09+02:00
• 29. 4. 2024

Zdroj: Dotekománie

2

Aktualizováno 29. 4.

Skoro po dvou měsících jsme se dočkali a Obchod Play se naučil stahovat dvě aplikace najednou. Sice byste si mohli říci, že se takto například zrychlí aktualizační proces, ale právě novinka neplatí pro aktualizace aplikací. K dispozici je jen pro stahování aplikací a her. Prakticky novinku asi nejvíce využijete při prvním nastavování mobilu.

Google Play simultaneous downloads 1 1344x2992x

Zdroj: 9to5google

Aktualizováno 8. 3.

Obchod Play měl už před lety dostat možnost paralelního stahování a instalování aplikací, konkrétně se funkce objevila v rámci testování v roce 2019. Bohužel nikdy nebyla uvedena mezi všechny uživatele, ale nyní se snad vrátí. Podařilo se zachytit nové experimentování s touto možností. Jde ale o upravenou verzi, kdy dojde jen k paralelnímu stahování, nikoliv k paralelní instalaci. Navíc Google zatím omezuje test na stahování dvou aplikací souběžně. I tak nelze jednoznačně uvést, že se tentokrát dočkáme této novinky. Snad dopadne testování dobře a Google uvolní funkci mezi všechny uživatele.

IMG ORG 1709801992422 1000x1600x IMG ORG 1709801992271 1000x1600x

Zdroj: thespandroid

Původní článek 16. 4. 2019

Google začíná testovat systémové aktualizace skrze Obchod Play, ale jak se ukazuje, nejedná se o jedinou novinku, která zkouší. Pokud jste potvrdili automatické aktualizace v Obchodě Play, asi vás nebude zajímat, že právě v této oblasti se zřejmě dočkáme zrychlení. To nejvíce ocení uživatelé, kteří aktualizují aplikace až sami chtějí.

Obchod Play a rychlejší aktualizace

Jestliže aktualizujete aplikace skrze Obchod Play jednou za čas, tak jste si asi všimli, že když se nahromadí počet novinek, tak celý proces může být zdlouhavý. Do této chvíle Obchod Play stahoval a aktualizoval jednu aplikaci za druhou. Někdy může dojít ke zdržení, než se inicializuje stahování další aplikace. Tomu zřejmě bude konec.

V rámci testování se nyní ukazuje, že celý proces bude asi rychlejší. Obchod Play nebude stahovat jednu aplikaci za druhou. Začne stahovat více aplikací najednou, ne-li vše najednou. Jakmile je připravena aspoň jedna, aktualizuje ji. Díky tomu vylepšení se docílí zkrácení času aktualizace všech aplikací.

aktualizace aplikací

Zdroj: androidpolice

Zatím novinka prochází testováním a je docela možné, že právě vy jste zařazeni do vyzkoušení nového chování. Dalším krokem by mohlo být aktualizování více aplikací najednou, ale toho se zřejmě jen tak nedočkáme, jelikož by bylo potřeba více zásahů do systému. I tak lze pozorovat, že se Google snaží zrychlit šíření aktualizací.

Zdroje: androidpolice.com, thespandroid.blogspot.com, phandroid.com, 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Naty Sieben

17. 4. 2019, 10:36

Ahoj

Petr Vybíral

16. 4. 2019, 21:38

Aneb Google slavnostně vrací funkci, kterou již dříve podporoval.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat