reklama

Pixel 8a se poprvé ukazuje na renderech aktualizováno

Pixel 8a se poprvé ukazuje na renderech [aktualizováno]
2024-02-12T19:30:59+01:00
• 12. 2. 2024

Zdroj: @onleaks

1

Aktualizováno 12. 2.

Už je to nějakou dobu, co se objevily nějaké spekulace kolem nadcházejícího modelu od Googlu. Tentokrát zde máme údajné potvrzení skrze certifikační proces. Díky tomu se dozvídáme, že baterie má kapacitu 4 942 mAh, což ale bude asi zaokrouhleno na 5000 mAh. Pixel 8a tak bude mít největší baterii z celé A řady a současně nabídne větší kapacitu než Pixel 8 (recenze).

Mezitím se spekuluje, že displej bude mít 6,1 palců a nabídne 90Hz frekvenci. O výkon se bude starat procesor Tensor G3 z aktuálních top modelů. Odhadujeme, že představení bude velmi brzy, ale Google zatím mlčí.

Původní článek 10. 10.

Google již představil Pixel 8 a Pixel 8 Pro a kromě jiného také slíbil velmi dlouhou nejen softwarovou podporu. Sice zde byly nějaké spekulace, že by mohl zaříznout nižší třídu Pixelů, ale jak se ukazuje, máme se těšit na Pixel 8a.

O něco menší

Jak se dá předpokládat, tak i v tomto případě Google použije svůj nejnovější procesor Tensor G3, takže minimálně z tohoto úhlu pohledu se bude jednat o vyšší střední třídu. Rozměry Pixelu 8a mají být 152,1 x 72,6 x 8,9 mm. Ve srovnání s Pixel 7a se bude jednat o trochu menší zařízení, ale jde jen o desetiny milimetru.

Google Pixel 8a 5K renders Smartprix Exclusive 3 scaled 728x409x Google Pixel 8a 5K renders Smartprix Exclusive 2 1 scaled 728x409x

Zdroj: @onleaks

Samotný displej bude mít 6.1 palců a jak je vidět, rámečky sice budou silnější, ale více méně stejné, tedy až na spodní stranu, rozdíl ale není markantní. Na bližší detaily kolem výbavy si budeme muset počkat, ale dá se očekávat trochu lepší provedení než u předchozí generace.

Očekávají se ale stereo reproduktory, bezdrátové nabíjení a také odolnost vůči vodě a prachu. Novinka by mohla ale také nabídnout vyšší cenu, pokud tedy i zde Google přistoupí na prodlouženou softwarovou podporu. Je ale možné, že právě 7 let bude jen pro top modely a Pixel 8a se bude muset spokojit s kratší dobou.

Zdroje: smartprix.com, mysmartprice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Jeřábek

12. 2. 2024, 21:19

Díky tomu se dozvídáme, že baterie má kapacitu 4 942 mAh, což ale bude asi zaokrouhleno na 5000 mAh

No jen aby to nebylo pro Fold 2 od Pixelu ani bych se nedivil, a Google moc nezaokrouhluje takže bude to 4942mAh, viz ostatní pixely, kde krom 7čky mají všichni mix čísel.
Ale bylo by super kdyby 8a měla tak velkou kapacitu ale to by se zvětšil i samotný pixel.

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat