reklama

Série Samsung Galaxy S24 – rozbíhají se spekulace aktualizováno

Série Samsung Galaxy S24 – rozbíhají se spekulace [aktualizováno]
2023-09-04T19:30:36+02:00
• 4. 9. 2023

Galaxy S23 Ultra; zdroj: Dotekománie

Aktualizováno 4. 9.

Do představení zbývá sice ještě nějaká doba, ale postupně se upřesňují specifikace jednotlivých komponent. Samsung zřejmě u verze Ultra použije jako hlavní foťák HP2SX, což má být optimalizovaná verze současného HP2. Nabídne stejné základní specifikace, tedy rozlišení 200 MPx ( 1/1.3 „,0.6μm). Zřejmě se dočkáme vylepšeného ostření, konkrétně Super Quad Phase Detection.

Aktualizováno 31. 7.

Sice do představení nových top modelů od Samsungu zbývá ještě několik měsíců, tak se postupně objevují nejrůznější náznaky výbavy. Prvně rendery očekáváme až za pár týdnů, ale mezitím zde máme benchmark výkonu modelu SM-S926U, což by měla být americká verze Galaxy S24+. U ní bude pravděpodobně použit Snapdragon 8 Gen 3 s maximální taktovací frekvencí 3,3 GHz, jak ukazují výsledky benchmarku prototypu. Stále ale není jasné, jestli na evropský trh dorazí verze s procesorem Exynos.

Samsung Galaxy S24 Plus US Version SM S926U Geekbench 608x821x

Zdroj: gizmochina (se souhlasem)

Aktualizováno 15. 7.

První informace o nových bateriích u nadcházející série Galaxy S se objevily před pár měsíci. Nyní zde máme doplnění. Dle zdrojů lze očekávat u Galaxy S24 Ultra také značné zrychlení nabíjení. Samsung by mohl nabídnout 65W technologii. Kapacita by měla být 5000 mAh. Zatím se ale ještě neví, jestli těmito novinkami bude vybaven u Galaxy S24+. U základního modelu bude použita běžný technologie baterií, i se nabídne pomalejší nabíjení.

Původní článek 25. 4,

Uvedení špičkového telefon Samsung Galaxy S24 Ultra je ještě daleko, dočkat bychom se ho měli zhruba za deset měsíců, nicméně se již objevují úniky kolem technických specifikací, které s ohledem na třídu, ve které se tento smartphone pohybuje, budou špičkové.

Samsung Galaxy S24 Ultra by mohl získat baterii nové generace

Nejnovější zprávy říkají, že by Galaxy S24 Ultra měl obdržet baterie nové generace. Korejská divize SDI společnosti Samsung má na starost výzkum a vývoj baterií. Podle dostupných informací se výzkumníci snaží přenést technologii skládané baterie, která se používá v odvětví elektromobilů, do mobilních telefonů. V podstatě se ani tak nejedná o změnu chemického složení baterií, ale spíš to, jak jak jsou bateriové články uspořádány za účelem dosažení vyšší hustoty, ušetření místa a tím tak navýšení kapacity.

gsmarena 001 1200x900x

Zdroj: GSM Arena

Například automobilka Audi u elektromobilu Q8 e-tron tuto technologii použila, aby dosáhla vyšší kapacity baterie. Podle zprávy to vypadá, že použitím této technologie by bylo možné u mobilních telefonů dosáhnout navýšení kapacity baterie až o 10 %. Není jasné, zdali tento krok nutně bude v případě Galaxy S24 Ultra znamenat navýšení kapacity, nebo jen zmenšení velikosti baterie, čímž by v těle telefonu vznikl prostor pro další komponenty, nebo by bylo možné vyvinout kompaktnější telefon.

Zdroje: gsmarena.com, phandroid.com, gizmochina.com, twitter.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat