reklama

HiFi bezztrátový zvuk ve Spotify bude, ale nikdo neví kdy, a budeme si muset připlatit

HiFi bezztrátový zvuk ve Spotify bude, ale nikdo neví kdy, a budeme si muset připlatit
2023-03-18T09:39:04+02:00
• 18. 3. 2023

Zdroj: Dotekománie

Jsou to již dva roky, co společnost Spotify oznámila, že ve své službě přinese vysoce kvalitní a bezztrátový zvuk HiFi. Ještě ten rok, kdy se tato informace objevila, mělo být HiFi dostupné. Uplynul dlouhý čas, máme zde rok 2023 a HiFi ve Spotify je zatím stále jen plánem.

HiFi ve Spotify zatím nedohlednu

Zatímco Spotify stále přešlapuje na místě,  HiFi standard do svých služeb již dávnou zavedli Apple nebo Amazon a jako třešinka na dortu je to, že si uživatelé za tuto novinku nemuseli připlácet nic navíc. Spotify má však plány odlišné. Viceprezident společnosti Spotify – Gustav Söderström v rozhovoru pro web The Verge sdělil, že se na HiFi stále pracuje a že zpoždění nastalo z důvodu, že se hudební průmysl změnil, a také uvedl, že zavedení HiFi musí společnosti dávat především smysl z pohledu nákladů. Není žádným tajemstvím, že HiFi nebude automaticky součástí placeného plánu, tak jak to udělala konkurence, ale budeme si muset ještě připlatit.

HeaderPlaybutton 1 1440x733 1440x733x

Zdroj: Spotify

Bezztrátový zvuk tak bude pravděpodobně součástí dražšího předplatného, které bude obsahovat i další funkce jako prostorový zvuk nebo Dolby Atmos. Web The Verge zjistil ještě jednu zajímavost a tou je, že bezztrátový zvuk je již rok interně dostupný pro zaměstnance společnosti. Spuštění tedy pravděpodobně překazilo zavedení HiFi zdarma u konkurence, což společnosti Spotify pravděpodobně vzalo vítr z plachet s ohledem na to, že HiFi plánovala zpoplatnit. V rozhovoru Gustav Söderström neuvedl žádný konkrétní termín, kdy bychom mohli HiFi ve Spotify očekávat, pouze sdělil, že v přijde v určitý čas.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim