reklama

Spekulace kolem Pixelů 8 začínají aktualizováno

Spekulace kolem Pixelů 8 začínají [aktualizováno]
2022-12-20T15:00:29+01:00
• 20. 12. 2022

Pixel 7; Zdroj: Google

Aktualizováno 20. 12.

Google již pracuje na novém procesoru Tensor 3, ale to nebude jediná novinka u nadcházejících mobilů Pixel 8 a 8 Pro. Díky zdrojovému kódu aplikace Google Camera Go se dozvídáme, že mobily nabídnou funkci Staggered HDR, tedy mechanismus dlouhých a krátkých expozicí k vytvoření HDR snímku. Avšak současné modely mají senzory ISOCELL GN1 od Samsungu, které něco takového nepodporují. Zřejmě tedy dojde na nasazení novějších senzorů ISOCELL GN2, kde je již nativní podpora. Nikdo ale nečekal, že jen tak brzy se opět dočkáme nových senzorů. Zřejmě Google mění strategii a nebude zůstávat i jednoho modelu senzoru dlouhé roky, jako tomu bylo dříve.

Původní článek 15. 11.

Sotva Google představil nové Pixely 7 (Pro) a už se začínají rozbíhat spekulace kolem nadcházejících modelů. Jednak zde máme náznaky kolem Pixelu 7a, ale také se objevily některé spekulace kolem smartphonu, který vybočuje z řady. Už nyní se ale začínají objevovat náznaky další generace v podobě Pixel 8 a Pixel 8 Pro.

Pixel 8

Dle náznaků ve zdrojových kódech a dalších indicií nesou oba modely kódová označení „Husky“ and „Shiba“. To není nic neobvyklého, Google má ostatně v případě i další generace, ale nyní se zaměříme na tyto modely, které ponesou označení Pixel 8 a Pixel 8 Pro. Dle předběžných informací budou disponovat procesorem Google Tensor G3.

Tento nový SoC by měl vycházet z procesoru Exynos 2300 od Samsungu, ale bude mít značné úpravy. Co by se ale nemělo změnit, je samotný modem. Google by měl použít G5300, který je použit v aktuálním procesoru Tensor G2. Nový čip má nést kódové označení Zuma a o výrobu se postará 3nm technologie GAAFET.

Google Pixel 7 Pro 1664886044 0 0 1500x1500x

Pixel 7 Pro; Zdroj: Google

Celkem překvapující je velikost operační paměti, jelikož u obou modelů se má nabídnout 12 GB. Pixel 8 (Shiba) bude mít rozlišení displeje 2268 x 1080 pixelů a verze Pro nabídne naopak 2822 x 1344 pixelů. Spekulace také naznačují, že by minimálně verze Pro měla obsahovat ultrasonickou čtečku otisků prstů v displeji, která by měla být značně rychlejší.

Jde zatím sice jen o kusé informace, ale pokud by Google zachoval cenu u základního modelu a nabídl by lepší výbavu, možná se bude jednat o prodejní hit. Jen je škoda, že oficiální dostupnost Pixelů se za poslední dobu nerozšířila. Dokud se tak nestane, nebude zřejmě podpora 5G sítí v Česku.

Zdroje: androidpolice.com, fonearena.com, phandroid.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim