reklama

Twitter zapne šifrování soukromých zpráv a přidá hlasový chat a videochat aktualizováno

Twitter zapne šifrování soukromých zpráv a přidá hlasový chat a videochat [aktualizováno]
2022-11-27T16:30:22+01:00
• 27. 11. 2022

Zdroj: Dotekománie

Aktualizováno 27. 11.

Elon Musk zveřejnil příspěvek na Twitteru, v kterém ukázal části jeho prezentace, kterou vedl ve společnosti. Díky tomu se dozvídáme, že se skutečně chystá zavedení šifrování soukromých zpráv. Kromě toho se připravují dlouhé příspěvky a také znovuspuštění Twitter Blue. Také naznačil možnosti placení, ale není jasné, jak to myslí. Můžeme jen odhadovat, že bude možné přímo zaplatit tvůrcům.

FiivUqJXoAI Mf 945x2048x

Zdroj: Elon Musk

Původní článek 25. 11.

NovĂ˝ Ĺ™editel Twitteru – Elon Musk v pondÄ›lĂ­ pĹ™iblĂ­Ĺľil vylepšenĂ­, která plánuje na sociálnĂ­ sĂ­ti zavĂ©st. Jedná se o šifrovánĂ­ soukromĂ˝ch zpráv a pĹ™idánĂ­ hlasovĂ© chatu a videochatu.

Soukromé zprávy na Twitteru čekají změny

Musk uvedl, že společnost pracuje na zavedení šifrování soukromých zpráv, které lze v rámci Twitteru posílat. Musk prohlásil, že Twitter chce uživatelům umožnit komunikovat mezi sebou bez obav o své soukromí a o to, že by mohly jejich soukromé zprávy uniknout na internet. V roce 2018 totiž Twitter připustil, že došlo k úniku obsahu soukromých zpráv, který se dostal k vývojářům třetích stran. Chyba se údajně týkala pouze 1 % účtů, ale vzhledem k tomu, že v té době Twitter čítal 340 milionů uživatelů i tak se jednalo o 3,4 milionů postižených účtů. Ačkoliv Twitter od této události na šifrování soukromých zpráv pracuje, tato funkce nikdy nespatřila světlo světa.

twitter musk 1922x1274x

Zdroj: Slate

Elon Musk vyzdvihl aplikaci Signal a její šifrované zprávy. Připustil také, že její tvůrce Moxie Marlinspike by mohl pomoci s šifrováním zpráv na Twitteru. To by bylo poměrně úsměvné, protože Marlinspike dříve v Twitteru pracoval a měl se údajně podílet právě na šifrovaných zprávách. Nakonec Marlinspike v Twitteru skončil a začal pracovat právě na aplikaci Signal.

Kromě šifrování by soukromé zprávy měly získat také funkce hlasového chatu a videochatu. Platforma Twitter by se tak více přiblížila sítím, jako je Facebook nebo Instagram, které tyto funkce svým uživatelům běžně poskytují.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim