reklama

Google vylepšuje aplikaci Zprávy pro Android

Google vylepšuje aplikaci Zprávy pro Android
2022-10-29T15:00:35+01:00
• 29. 10. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google se pochlubil novinkami pro aplikaci Zprávy a také uvedl nové ikony, i pro Telefon a Kontakty. Postupně se objevují náznaky dalších vylepšení. Konkrétně se mluví o dvou změnách, přičemž jedna z nich je podstatná.

Zprávy a skupinová komunikace

Možná jste ani nevěděli, ale pomocí MMS lze docílit skupinové konverzace, ale je zde jeden podstatný problém. Zprávy nejsou šifrované, stejně jako nejsou běžné SMS. Standardní komunikace se nyní více ubírá k technologii RCS, která již je šifrovaná, ale to se netýká skupinové konverzace. Google ale začíná testovat a postupně nasazovat právě šifrování pro tento styl. Podařilo se zaznamenat několik pokusů, ale zatím nevíme, kdy by novinka mohla být dokončena.

Druhá novinka se týká designu. V této chvíli, pokud používáte RCS, tedy funkci chatu, tak u každé zprávy vidíte text, který uvádí, jestli zpráva byla doručena či zobrazena. To se zřejmě změní a Google nasadí jednoduché grafické zobrazení, po vzoru jiných podobných služeb.

Google Messages app new indicators 1080x608x Google Messages app new indicators2 1080x608x

Zdroj: AndroidPolice (se souhlasem)

Na obrázcích výše můžete vidět značky u zpráv indikující odeslání a doručení. N9že je pak grafická podoba znamenající zobrazení zprávy. Tento způsob bude asi přehlednější než čtení konkrétního statusu z textového vyjádření. Google asi bude tuto novinku prvně testovat ve větší míře v dohledné době a pak se dočkáme oficiálního uvedení mezi všechny uživatele.

Google Messages app new indicators3 1080x608x

Zdroj: AndroidPolice (se souhlasem)

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim