reklama

Google Wallet oficiálně, z Google Pay se stává služba

Google Wallet oficiálně, z Google Pay se stává služba
2022-05-11T20:24:45+02:00
• 11. 5. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google před lety představil platební službu Android Pay. Zároveň se jednalo i o aplikaci. Jakmile služba přišla i do České republiky, tak ne dlouho na to došlo na přejmenování na Google Pay. Nyní zde máme další změnu, která je celkem pochopitelná.

Google Wallet

Google sice dnes představil aplikaci Google Wallet, ale spíše jde jen o upřesnění a jednoduché zacílení. Původní aplikace Google Pay již dávno nesloužila jen pro placení. V některých zemích jsou k dispozici nejen platební karty, ale také například jízdenky, letenky, certifikáty, klubové karty a také o osobní identifikátory.

I proto si aplikace zasloužila lepší pojmenování. Nově je z aplikace Google Pay aplikace Google Wallet. Tento název jednoduše vystihuje podstatu. Z Google Pay se tak nově stává služba, tedy platební služba, která funguje v aplikaci Google Wallet.

ezgif 5 9d24b95b6c 600x337x

Zdroj: Google

Tato změna bude spíše kosmetického rázu a bude se dál pracovat na začlenění více digitálních karet. Dle Googlu začne šíření této novinky v dohledné době. Brzy tak zmizí z vašeho telefonu název Google Pay u aplikace a objeví se Google Wallet, tedy digitální peněženka.

Zdroj: Tisková konference

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim