reklama

Twitter pracuje na funkci spoluautorstvĂ­ tweetĹŻ

Twitter pracuje na funkci spoluautorstvĂ­ tweetĹŻ
2022-03-31T17:50:49+01:00
• 1. 4. 2022

Fotka od Souvik Banerjee z Unsplash

Sociální sítě jsou zejména o příspěvcích jednotlivých uživatelů, ale například takový Instagram si již nějakou dobu pohrává s možnosti spoluautorství u dočasných příběhů. Funkce je ale zatím omezena jen na ověřené účty, případně jsou zde další podmínky. Ukazuje se, že podobná funkce by mohla být integrována přímo do aplikace Twitter.

Dva autoři u jednoho příspěvku

Alessandro Paluzzi, reverzní inženýr, objevil ve zdrojových kódech aplikace Twitter funkci, která umožní vytvářet příspěvky ještě s jedním účtem. Jde o spoluautorství. Vývojáři na novince ještě pracují a není zcela dokončena. Nevíme tak, jak bude vypadat takový tweet, tedy příspěvek.

Dozvídáme se ale základní princip. Spoluautorství jde vytvořit jen u jednotlivých příspěvků. První bude nutné poslat žádost a po akceptování druhou stranou lze zveřejnit příspěvek, kde bude druhý účet uveden jako spoluautor. Není ale jasné, jestli je tento postup pevně daný, nebo lze přidat dalšího autora k již zveřejněným tweetům.

FPBlq7jXoAQg4Y7 1242x2154x

Zdroj: Alessandro Paluzzi (se souhlasem)

Funkce bude pracovat jen s dvěma účty, takže nebude možné přidat více autorů. Oba účty musí být veřejné a musí se navzájem sledovat. Není zde žádná podmínka ohledně ověřeného účtu, takže by funkce mohla být dostupná pro všechny. Zatím si musíme počkat, jak proběhne implementace a jak bude vypadat uvedení spoluautora.

Zdroje: xda-developers.com, twitter.com, twitter.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim