reklama

Google Mapy dostávají novinky nejen u navigace

Google Mapy dostávají novinky nejen u navigace
2022-04-05T19:30:12+01:00
• 5. 4. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

2

Google Mapy dostávají postupně vylepšení. Nedávno jsme vás informovali, že například i v Česku se objevují přesnější mapy, kde jdou vidět i chodníky. Dnes zde máme další várku novinek, kterou nejvíce ocení řidiči, hlavně při cestě na dovolenou. Jen je tu zatím jeden menší háček, aspoň u jedné funkce.

Google vylepšuje Mapy o přesnější informace [aktualizováno]

Lepší plánování a navigování

Google si již nějakou dobu pohrával s novinkou, která vám při plánování cesty ukáže poplatky, tedy mýtné. Ne v každé zemi jsou k dispozici dálniční známky a je nutné platit za jednotlivé cesty. Právě na to myslí v Googlu a samotné zobrazení všech možných tras nově bude ukazovat i cenu za trasu.

ezgif 3 3903478ba8 186x400x

Zdroj: Google

Budete si tak moci vybrat nezpoplatněnou cestu, případně tu levnější. Na mapě uvidíte rovnou dobu, po kterou pojedete po trase a navíc i samotnou cenu. Bohužel tato novinka bude dostupná jen pro USA, Indii, Japonsko a Indonésii. Google ale dodává, že další země jsou v plánu. Bohužel není jasné, kdy se novinka objeví v Evropě. Rozhodně při cestě ke středozemnímu moři se bude hodit.

Další novinka se týká samotné navigace. Nově uvidíte v mapových podkladech semafory a také značky Stop. Funkce míří do aplikací pro Android i iOS, přičemž se objeví v Android Auto i Apple Car. Poslední novinky se týkají verze pro iOS, kde se nově nabízí vylepšený widget, navigování z hodinek a také vyhledávání tras přes Siri a Spotlight.

Screen Shot 2022 04 04 at 51650 PMmax 1000x1000 609x541x

Zdroj: Google

Zdroje: blog.google, techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

A co rychlostní limit? Bude konečně?

mironicc

7. 4. 2022, 0:49

Dobrý den, G.mapy maji i po poslední aktualizaci stále chyby v určení placených úseků silnic. Ověřeno to mám u D6, kde je neplacená část z Prahy jen do cca 11.km. Musíte D6 opustit už na ex.7, aby jste se vyhnuli placené části. Ovšem Google to vůbec nebere v potaz, když nastavíte „Vyhnout se mýtnému“! Vesele vás naviguje přes placený úsek! Před cca měsícem to bylo ok, ale s nějakou akt.to zvorali.
Také od nějaké aktualizace nefunguje tlačítko „vycentrovat“, když je mobil na šířku, což mám vždy.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim