reklama

Galaxy Watch4 konečně dostanou nového asistenta aktualizováno

Galaxy Watch4 konečně dostanou nového asistenta [aktualizováno]
2022-04-26T11:30:03+02:00
• 26. 4. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

1

Aktualizováno 26. 4.

Sice se objevily náznaky, že hodinky Galaxy Watch4 dostanou co nevidět podporu pro Google Asistenta, ale zatím majitelé vyčkávají. Nyní Samsung zveřejnil video, kde láká na tuto novinku. Dá se tedy odhadovat, že nasazení Google Asistenta je otázkou dnů nebo jen pár týdnů.

Původní článek 21. 4.

Společnosti Google a Samsung začaly minulý rok spolupracovat na vývoji systému Wear OS, což vedlo k ukončení Tizen OS, který používal Samsung po dlouhou dobu. Ačkoliv Wear OS 3 byl oznámen již v roce 2021, tak právě jen hodinky od Samsungu nabízí tuto verzi. Zřejmě se jednalo o součást dohody. Samsung si ale systém upravil k obrazu svému a dokonce k hodinkám má vlastní aplikaci pro mobilní telefon. Nepoužívá se ta od Googlu. Také na hodinkách je dostupný jen asistent Bixby od Samsungu, přičemž bylo přislíbeno, že Google Asistent bude dostupný. Jen se nevědělo, kdy se konečně uživatelé dočkají. Zřejmě nadešel kýžený čas.

Galaxy Watch4 a Google Asistent

Samsung nedávno vydal aktualizaci pro své hodinky, která se zaměřuje na stabilitu, optimalizaci a vylepšení Samsung Health. Stále tak nedošlo na integraci Google Asistenta, byť je služba slibovaná již od minulého roku. Bohužel nikdy nebylo stanoveno pevné datum, jen že se uživatelé mají dočkat někdy v tomto roce.

Google Asistent sice ještě není v češtině, ale pro mnohé uživatele asi bude lepší volbou než Bixby. Hlavně tady jde například o možnost ovládání chytré domácnosti napojené například na Google Home. Americký operátor Verizon zveřejnil na svých stránkách informace o nové aktualizaci, přičemž zmínil dostupnost Google Asistenta a k tomu také poskytl návod na změnu.

google assistant 430x231x

Zdroj: Verizon

Jak se ale vzápětí ukázalo, Verizon trochu předběhl a následně dementoval informaci o dostupnosti alternativního asistenta. Ve vyjádření pro některé média ani neuvedl nějaké bližší informace. Následně došlo na úpravu stránky informující o aktualizaci hodinek, odkud zmizela jakákoliv zmínka o Google Asistentovi.

Můžeme jen odhadovat, že se novinky dočkáme ještě před vývojářskou konferencí Google I/O, která odstartuje zanedlouho.

Zdroje: droid-life.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jiří Brabenec

22. 4. 2022, 0:35

Vaculíku, Vaculíku. Nerad se pouštím do diskusí a nesedí mi to ani teď. Hodinky mám fungl na ruce, ale proti originálu stojí za h…. Ovládal jsem s nima hovory, zprávy, počasí atd. Google k… by se měla učit a to hodně rychle, je to moloch který se přerůstá a nemusím být (vizionář typu Jops, zkurvil svět o padesát let, ale nahrabal si a o tom to je. Ať si to v té zemi užívá a potomci zkončí ve škarpě) mohli jsme být úplně jinde ve vývoji.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim