reklama

OnePlus tablet dává o sobě znát, poodhalují se specifikace aktualizováno

OnePlus tablet dává o sobě znát, poodhalují se specifikace [aktualizováno]
2022-03-26T19:59:52+02:00
• 26. 3. 2022

OnePlus Nord; Zdroj: OnePlus

3

Aktualizováno 26. 3.

Zatím není jasné, kdy se dočkáme prvního tabletu od společnosti OnePlus, ale nyní se pomalinku objevují specifikace. Máme očekávat zařízení s 12,4palcovým displejem využívajícího technologii OLED. Rozlišení by mělo být Full HD+. Na zadní straně bude 13MPx foťák a přední strana poskytne 5MPx selfie kameru. O výkon se má starat Snapdragon 865 a máme se těšit i na verzi s podporou sítí páté generace. Baterie by měla mít kapacitu 10 900 mAh a 45W technologii nabíjení. Novinka by se měla jmenovat OnePlus Pad 5G.

Aktualizováno 30. 1.

V polovině minulého roku se spekulovalo, že společnost OnePlus uvede svůj první tablet. Dle původních informací se tak mělo stát v prvním kvartálu tohoto roku, ale nejnovější informace uvádí, že se tak stane až ke konci tohoto roku. Očekávali jsme, že novinka bude mít něco společného s Realme Pad, který byl následně uveden, ale asi bude sdílet specifikace s jinou novinkou, která se připravuje. Sesterská společnost Vivo totiž pracuje také na prvním tabletu. Neočekáváme, že se bude jednat o identické zařízení, ale podobnosti zde budou. Model od Viva asi zamíří do střední třídy, OnePlus verze nabídne prémiový hardware.

OnePlus a Oppo přejdou na H₂O OS

Původní článek 5. 7.

OnePlus si tento rok prochází podstatnou změnou. Došlo totiž na oznámení, že se tento výrobce stává subznačkou společnosti Oppo. Zde nejde o odkoupení, spíše jen na reorganizaci, jelikož Oppo, OnePlus, Vivo a Realme spadají pod BBK Electronics. OnePlus ostatně nedávno oznámilo, že jejich nadstavba OxygenOS bude mít společný základ s ColorOS od Oppo. Dnes zde máme další novinku, která zřejmě souvisí se všemu těmito změnami.

OnePlus Pad

Podařilo se zachytit, že si OnePlus nechalo zaregistrovat u EUIPO (European Union Intellectual Property Office) název OnePlus Pad. Je k dispozici jen popis, že by se mělo jednat o elektronické zařízení, ale je jasné, že by se mělo jednat ve výsledku o tablet. Samozřejmě nelze jen tak na základě obchodního názvu jednoduše konstatovat, že se dočkáme tabletu od této značky, ale je to vysoce pravděpodobné.

Ostatně Realme v dohledné době vstoupí nejen na trh s tablety, dokonce i s notebooky. Zatím sice musíme počkat na oficiální představení, ale již je k dispozici jeden obrázek. Hned vyvolal u uživatelů trochu povyku, poukazovali na podobnost s iPadem, byť tento obrázek je jediné, co je zatím známo.

gsmarena 002 1 1200x675x

Zdroj: Realme

Navíc zde máme také informace, že i společnost Vivo připravuje svůj první tablet. Bude tak celkem logické, když i OnePlus představí svůj vlastní tablet. Ani bychom se nedivili, kdyby tablety od OnePlus, Realme a Vivo měly společný základ.

Zdroje: gsmarena.com, androidheadlines.com, twitter.com, gizmochina.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

rozliseni 1080 na 12,4″ by byla hodne velka bida… procesor uz je taky starsi… no to jsem zvedavej co za to budou chtit… preci jen je tu slusna konkurence od lenova a samsungu.

DÄ› Pos

6. 7. 2021, 22:32

Tak to má být.

René Fírek

5. 7. 2021, 10:34
Android aplikace

Tak je to správně.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim