reklama

HTC chystá top model se zaměřením na „metaverse“

HTC chystá top model se zaměřením na „metaverse“
2022-03-02T18:00:49+02:00
• 2. 3. 2022

Foto: Dotekomanie.cz

HTC se více méně stáhlo z trhu smartphonů a soustřeďuje se zejména na virtuální realitu v rámci své značky Vive. Sice se občas objeví nějaký mobil, ale z pravidla jde o slabě vybavené zařízení určené jen pro některé trhy. Mnohdy ani neobstojí v silné konkurenci, co se týče výbavy a ceny. Nyní se ale dozvídáme, že se brzy dočkáme smartphonu zapadajícího mezi top modely.

HTC Vive Focus 3 – když jde o business [recenze]

Top model od HTC

Tentokrát se o existenci top modelu od HTC nedozvídáme skrze nějaké úniky nebo spekulace. Informace přímo potvrdil Charles Huang, viceprezident Vive společnost HTC pro regiony Asie a Pacif. Ten nesdílel příliš mnoho detailů kolem samotného mobilu, ale naznačil, že by se novinka měla zaměřit na vznikající metaverse, tedy nový internetový prostor zaměření na virtuální a rozšířenou realitu.

HTC Exodus 1s představen, další blockchain smartphone

HTC chce mobil integrovat a směřovat na Viveverse, tedy svou vlastní verzi metaverse. Dá se předpokládat, že mobil bude nějakým způsobem doplňovat současnou nabídku produktů Vive. Je otázkou, jestli nabídne nějaké specializované funkce a hardware pro toto použití.

HTC

HTC Exodus; Zdroj: HTC

Zatím bychom asi měli mírnit nadšení, že by se HTC pokusilo o plnohodnotný návrat do světa mobilů. Skoro bychom zatím mohli myslet, že se bude jednat o podobnou strategii, jakou má Sony se svými modely Xperia Pro. Ty jsou zaměřeny hlavně na fotografy a kameramany. Čemuž odpovídá i sama cena. Rozhodujícím faktorem pro HTC nebudou jen funkce a hardware, ale také sama cena. Bohužel HTC není společností, která je známá levnějšími mobily nebo zařízeními s dobrým poměrem ceny a výkonu. Na další informace si budeme muset počkat.

Zdroje: gsmarena.com, phonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim