reklama

Pixel 6a bude „mini“ verzí Pixelu 6 aktualizováno

Pixel 6a bude „mini“ verzí Pixelu 6 [aktualizováno]
2021-11-23T19:30:22+01:00
• 23. 11. 2021

Zdroj: Google

Aktualizováno 23. 11.

Dalo by se říci, že zatím známe s větší dávkou jistoty, jak bude vypadat nadcházející Pixel 6a. Bohužel specifikace byly zatím spíš odhadnuty, respektive, co by se dalo asi tak očekávat. Nyní ale přichází redakce 9to5google, která prozkoumala aplikaci Google Foťák, kde našla zmínky kolem modelu s kódovým označením Bluejay. Dle zjištění Pixel 6a nebude vybaven procesorem od Qualcommu, ale rovnou se nabídne Google Tensor, který je použit u Pixelů 6.

Oproti původním spekulacím se ale nemá nabízet 50MPx hlavní foťák. Google by měl použít stařičký 12,2MPx model, který používá již od Pixelu 3. Co se týče sekundárního foťáku pro ultra širokoúhlé snímky, má se jednat o model IMX386 s 12 MPx, který je u Pixelů 6. Přední strana bude vybavena 8MPx modelem IMX355, jenž byl také použit u top modelů.

Původní článek 21. 11.

Google představil své nejnovější Pixely 6, které přichází s mnoha novinkami. Také se spekulovalo o ohebném modelu, ale ten se zřejmě odložil na neurčito. Zanedlouho jsme očekávali novinku v nižší kategorii a dnes se nám naskýtá první pohled na design a částečně výbavu modelu Pixel 6a.

Pixel 6a

Samotné rendery jsou vytvořeny na základě uniklých CAD schémat. Finální podoba se může lišit, stejně jako třeba použité materiály. Zdrojem renderů je opět @onleaks, který má zpravidla velmi přesné informace. Co se týče výbavy, tak by měl mobil nabídnout plochý 6,2palcový displej s OLED technologií.

Dle informací máme očekávat stejný 50MPx snímač na zadní straně jako u modelů Pixel 6 a Pixel 6 Pro. Tentokrát ale již nemáme očekávat konektor pro sluchátka. K dispozici bude jen Bluetooth a USB C, co se týče připojení sluchátek. Čtečka otisků prstů má být integrována do displeje. Co se týče procesoru, zde nebude Google Tensor. Očekává se Snapdragon 778G, případně verze plus.

Pixel 6a má mít rozměry 152,2 x 71,8 x 8,7 mm, takže bude menší než top modely (Pixel 6 – 158,6 x 74,8 x 8,9 mm; Pixel 6 Pro – 163,9 x 75,9 x 8,9 mm).  Vzhledem k tomu, že se má jednat o mobil s nižší cenou, tak můžeme odhadovat, že budou chybět některé vlastnosti. Očekáváme, že displej bude mít maximálně 60Hz frekvenci. Otázkou je, jestli Google zakomponuje bezdrátové nabíjení, stereo reproduktory nebo odolnost vůči vodě.

Zdroje: 91mobiles.com, 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim