reklama

Google Lens přichází na počítače

Google Lens přichází na počítače
2021-07-23T19:30:40+02:00
• 23. 7. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google nedávno vydal Chrome ve verzi 92, přičemž se zaměřil zejména na bezpečnost. S odstupem času se ale ukazuje novinka v podobě integrace služby Google Lens. Ta slouží na smartphonech k identifikaci objektů na fotografiích a obrázcích. Dokáže je rozpoznat a také se nabízí práce s textem.

Vychází Chrome 92, zaměřuje se na vylepšení zabezpečení

Lens a Chrome

Google se hodně věnuje službě Google Lens a integruje ji do nejmenších součástí v Androidu. Stává se tak pomalinku nedílnou součástí a užitečným nástrojem. Díky integraci do běžného Chromu pro počítače tak rozšiřuje své působení a dostává se na Windows, Linux a macOS. Služba je ale tak trochu ukryta.

Google Lens mění design, ale starý stále zůstává

Někteří uživatelé zaznamenali, že při kliknutí pravým tlačítkem na obrázek na jakékoliv stránce se v kontextové nabídce objeví možnost vyhledání informací pomoci Google Lens. Zároveň ale mizí možnost vyhledání obrázku přes Google Vyhledávání. Nejde v tomto případě jen o změnu pojmenování. Jakmile necháte službu Google Lens pracovat, výsledky se zobrazí na speciální webové verzi Google Lens. Jinak řečeno, zobrazí se stránka lens.google.com, přičemž na levé straně je samotný obrázek a na pravé pak vyextrahované informace.

google lens 1200x675x

Zdroj: Google

Výsledky jsou více méně stejné jako v případě služby na mobilních telefonech. Ačkoliv máme k dispozici Chrome 92 na počítači s Windows 10, tak položka Google Lens se neobjevila v kontextové nabídce. Nevíme, jaká je podmínka pro aktivaci. Buď Google zavádí službu postupně, nebo je limitovaná na země, jazyk nebo jsou zde jiné podmínky.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim