reklama

Aplikaci DoKapsy využijete nově i v MHD ve vybraných městech

Aplikaci DoKapsy využijete nově i v MHD ve vybraných městech
2021-06-25T12:02:49+02:00
• 24. 6. 2021

Zdroj: ČSOB

Z doby, kdy si banky řešily vlastní metody placení přes mobilní telefon v obchodech, zůstalo jen pár projektů, které ale změnily směr působeni. Jedním takovým je i aplikace DoKapsy od ČSOB, přičemž za vývojem stojí společnost Etnetera. Dnes se jedná spíše o pomocníka, která ale dostává nové funkce.

MHD, čerpací stanice i parkování

Asi nejzajímavější novinkou aplikace DoKapsy je možnost placení městské hromadné dopravy. Seznam podporovaných měst je zatím velmi krátký, ale snad se tato situace bude časem měnit a dočkáme se větší podpory. V tuto chvíli můžete aplikaci využít v městech Cheb, Olomouc, Tábor, Liberec a Zlín.

„Aplikace DoKapsy od ČSOB je každodenní pomocník, který se nejvíce osvědčí při nakupování a cestování třeba i díky tomu, že zahrnuje věrnostní kartičky a nabízí každý měsíc nové slevové akce. Nově je teď možné si přes apku jednoduše zajistit parkování a jízdenky v MHD. Těší nás, že si ji aktivovalo už přes 40 tisíc lidí,“ uvádí Michaela Lhotková, výkonná ředitelka ČSOB zodpovědná za Inovace a Digital.

1200x1200 jizdenky1 1 1200x1200x Parking 1200x1200x

Zdroj: ČSOB

Dále lze aplikaci použít na placení u čerpacích stanic Globus, kterých je po celém Česku patnáct. Nachází se například v Praze, Brně, Ostravě, Pardubicích, Českých Budějovicích nebo Plzni.  Mimo to dochází rozšiřování možnosti placení také za parkování. Funkce se nabízí v Brně, Hradci Králové, Ústí nad Labem, Táboře, ve Velkém Meziříčí a dalších více než 30 lokalitách

„Pokud si do aplikace uložíte SPZ vozidla a svou platební kartu, zaplatíte za parkování během pár vteřin a stejně snadno si parkování přímo v aplikaci můžete prodloužit,“ vysvětluje přednosti aplikace Michaela Lhotková.

K využívání této aplikace a většiny funkcí nepotřebujete být klientem této banky. Klidně lze používat i s platebními kartami konkurence. Samozřejmě se dá najít i konkurenční aplikace, ale ve většině případů si každé město řeší tuto problematiku po svém. Některá ale zavádí možnost bezkontaktního placení přímo mobilním telefonem se službou Google Pay nebo Apple Pay.

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim